Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Jan I, papież i męczennik
Dziś jest: Środa, 18 maja 2022

SPORT

Bartłomiej Kiernoz i Bartek Malec odkryciem sezonu

środa, 12 sierpnia 2015 19:24 / Autor: Weronika Chochoł
fot. www.wksczarni.pl
Weronika Chochoł
Chociaż nie na podium, i tak mają powód do radości. Siatkarze z Radomia wyróżnieni podczas ostatniego w tym roku turnieju cyklu Plaża Open w Gdańsku.

W decydującym spotkaniu Dominik Witczak i Łukasz Kaczmarek pokonali duet Stanisław Wawrzyńczyk i Piotr Ilewicz. W finale rozrywek reprezentujący Czarnych Bartłomiej Kiernoz i Bartek Malec rozpoczęli od zwycięstwa w trzech setach nad  zespołem Jan Krasiński/Mateusz Zięba. Dobra passa opuściła jednak siatkarzy RCS Czarnych i uplasowali się na miejscach 9-12.

Bartłomiej Kiernoz i Bartek Malec odegrali natomiast pierwszoplanowe role podczas gali podsumowującej cały cykl Plaża Open. Otrzymali bowiem nominacje w kilku kategoriach. Ostatecznie stworzony przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu siatkówki plażowej duet, uznano za odkrycie roku. Dodatkowo Bartek Malec okrzyknięty został najlepiej atakującym graczem.

Zmagania w Gdańsku zamknęły tegoroczny cykl. Odbyło się siedem turniejów Plaży Open. Teraz przed zawodnikami ostatni akt sezonu - turniej finałowy mistrzostw Polski, który odbędzie się już w najbliższy weekend. W Krakowie zagrają dwa duety Czarnych. Obok zespołu Bartłomiej Kiernoz/ Bartek Malec, barw Radomskiego Centrum Siatkarskiego bronić będą Kacper Kujawiak i Michał Bryl. Obaj pod Wawel zawitają niemal bezpośrednio z turnieju CEV Biel/Bienne Masters.  Ambitną postawę w Krakowie zapowiada również Daniel Pliński. Siatkarz Cerrad Czarnych Radom występujący w letnim cyklu w barwach Administratora Radom zagra z Marcinem Wiką.