Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

SPORT

Zieloni mają kapelana

piątek, 18 września 2015 12:25 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Piłkarze drugoligowego Radomiaka Radom mają swojego kapelana. Został nim ks. Radosław Walerowicz. To były piłkarz Maratonu Skaryszew, czy Viki Radom. W gronie piłkarzy, trenerów, działaczy wciąż ma wielu przyjaciół.
Ks. Radosław Walerowicz został oficjalnie przedstawiony drużynie Radomiaka przez prezesa Sławomira Stempniewskiego. - Kiedyś podobną funkcję pełniłem w II-ligowej Ceramice Opoczno, a przez wiele lat byłem kapelanem Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Teraz z prośbą o pełnienie takiej funkcji zwróciły się do mnie nowe władze Radomiaka i zdecydowałem się ją objąć - mówił ks. Walerowicz, który przywitał się z zespołem zielonych w Ośrodku Diecezji Radomskiej Emaus w Turnie, gdzie podopieczni trenera Magnuszewskiego korzystając z gościnności ks. Walerowicza, w ramach zajęć integracyjnych zaliczyli spływ kajakowy.

Ks. Radosław Walerowicz od początku posługi duszpasterskiej zaangażowany był w działalność społeczną. Organizował akcje i koncerty charytatywne. W latach 1998-2001 współpracował z telewizyjnym programem Ziarno, przygotowując i prowadząc w nim odcinki, zachęcające dzieci do uprawiania sportu. W 2004 r. ukończył dwuletnie, podyplomowe studia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Od 2007 roku jest dyrektorem Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego EMAUS w Białobrzegach Radomskich. Był także dyrektorem radomskiej Caritas i dyrektorem administracyjnym Caritas Polska.