Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

SPORT

Wachnik do Belgii

wtorek, 22 września 2015 10:32 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Jakub Wachnik oficjalnie został wypożyczony z Cerrad Czarnych Radom do Topvolley CALLANT Antwerpia. Dokumenty zostały popisane. Skrzydłowy w trzecim zespole belgijskiej ekstraklasy występować będzie w sezonie 2015/2016.

W miniony weekend zawodnik uczestniczył z drużyną w międzynarodowym turnieju na Słowacji. Tymczasem dzisiaj wyjechał do Antwerpii. - Sprawa umowy to kwestia ostatnich dni, więcej nawet godzin - zdradza Mariusz Szyszko. - Podsumowując dotychczasowy okres treningów pod okiem Raula Lozano jest to najlepsze rozwiązanie nie tylko dla zawodnika, ale i klubu - dodaje prezes klubu.

- Staję przed nowym, bardzo ciekawym wyzwaniem. Gra w zagranicznym klubie pozwoli zdobyć mi nowe doświadczenie - przyznaje Jakub Wachnik. Siatkarz wypożyczony został na sezon. - Mój wyjazd nie doszedłby do skutku, gdyby nie istniała opcja wypożyczenia. Chcę wrócić do Radomia jako lepszy, mocniejszy i bardziej doświadczony zawodnik - wyjaśnia okoliczności transferu Jakub Wachnik.

Topvolley CALLANT Antwerpia w mistrzostwach Belgii wywalczył brązowy medal. Dzięki temu uzyskał prawo gry w Pucharze CEV. Zespół prowadzi Alain Dardenne. To nowy szkoleniowiec. Jakub Wachnik nie będzie jedynym siatkarzem z Polski w zespole. W letnim okresie transferowym klub pozyskał Jana Siemiątkowskiego, absolwenta SMS PZPS Spała. Drużynę zasilił też Mateusz Przybyła, dotychczasowy środkowy bloku częstochowskiego AZS-u.