Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

SPORT

Wielkie zawody młodzików

środa, 23 września 2015 09:13 / Autor: Weronika Chochoł
fot. lekkoatletyka.pl
Weronika Chochoł
Już w najbliższy weekend 26-27 września na stadionie MOSIR-u Mistrzostwa Polski Młodzików 2015, czyli t.zw. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego.

W Mistrzostwach weźmie udział ponad 800 zawodników z całej Polski, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach w ośmiu makroregionach. Zawodnicy w wieku 14-15 lat zmierzą się w 31 konkurencjach, w tym w pięcioboju dziewcząt i sześcioboju chłopców.

Mały Memoriał ma uczcić pamięć Janusza Kusocińskiego - biegacza, zdobywcy złotego medalu olimpijskiego w biegu na 10 km w Los Angeles. - Mamy Seniorski Memoriał Janusza Kusocińskiego, który organizuje Polski Związek Lekkiej Atletyki. Pojawiła się sugestia, aby organizując Mały Memoriał oddać cześć Januszowi Kusocińskiemu. - mówi Zygmunt Malinowski - prezes zarządu Radomskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki i dodaje: - Do tej pory na awersie medalu była sylwetka biegacza lub skoczka w dal. W tym roku po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski Młodzików i Małego Memoriału, na awersie będzie zdjęcie Janusza Kusocińskiego.

Impreza odbędzie się w dniach 26 września (początek zawodów o godz. 13.00) i 27 września (początek o godz. 9.45) na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu przy ul. Narutowicza 9.

Organizatorem Mistrzostw jest Radomski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.