Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 maja 2022

SPORT

Przetarg na halę i stadion ogłoszony!

środa, 28 października 2015 09:39 / Autor: Weronika Chochoł
fot. radom.pl
Weronika Chochoł
Przetarg na budowę hali widowiskowo - sportowej i stadionu przy ul. Struga został ogłoszony. Firmy, które chciałby zająć się budową hali i stadionu, swoje kandydatury zgłaszać mogą do czwartego grudnia.
W przypadku hali widowiskowo-sportowej gotowy jest projekt budowlany i wydane pozwolenie na budowę. Zwycięzca przetargu będzie musiał opracować projekty wykonawcze i postawić obiekt mogący pomieścić na trybunach 5 tysięcy osób. Parametry hali będą zgodne z wymogami międzynarodowych federacji sportowych i umożliwią prowadzenie rozgrywek w rożnych dyscyplinach.

Jeśli chodzi o stadion piłkarski, który docelowo ma mieć 15 tysięcy miejsc pod dachem, zadaniem wykonawcy pierwszego etapu budowy będzie opracowanie projektu całego obiektu i budowa dwóch pierwszych trybun. Trybuna sąsiadująca z halą ma być zadaszona i ma mieć co najmniej 3,5 tysiąca miejsc siedzących, w tym 400 w loży VIP oraz 100 w sektorze dla prasy. Przeciwległa trybuna z minimum dwoma tysiącami miejsc siedzących będzie na razie odkryta, ale pozostanie możliwość jej rozbudowy i zadaszenia. Zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym płyta boiska ma być podgrzewana, a całość oświetlona. W ten sposób, już po zrealizowaniu pierwszego etapu, stadion będzie spełniał wymogi stawiane obiektom, na których odbywają się rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy.

Szczegółowe informacje dotyczące przetargu znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.