KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk

ROSA znowu zwycięska!

sobota, 05 grudnia 2015 20:09 / Autor: Michał Kaczor

ROSA Radom po raz kolejny zwycięska w Tauron Basket Lidze. Tym razem gorsza okazała się Polpharma Starogard Gdański.

Koszykarze ROSY starciem z Polpharmą zakończyli niezwykle wyczerpujący tydzień. Przez ostatnie kilka dni musieli pokonać ponad 3 tysiące kilometrów, co pozwalało zastanawiać się, czy nie wpłynie to negatywnie na formę zespołu.

ROSA rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia i wygrała pierwszą kwartę 20:12. W kolejnej radomianie powiększyli przewagę i zeszli na przerwę z prowadzeniem 37:25. Po trzeciej  kwarcie już było jasne kto zdobędzie dwa punkty. Przewaga ROSY wzrosła aż do 16 punktów. Mimo tego gospodarze ze Starogardu Gdańskiego nie zamierzali odpuszczać. Ostatnią kwartę wygrali 16:11 i honorowo zakończyli mecz.

Kolejny mecz ROSA rozegra 13 grudnia o 20:00 z Energią Czarnymi Słupsk. Mecz odbędzie się w Hali MOSiR w Radomiu.

POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI - ROSA RADOM 54:65 (12:20, 13:17, 13:17, 16:11)

Polpharma: Flieger 13 (2), Tiller 7 (1), Dee 5 (1), Diduszko 4, Kinloch 4 oraz Hocks 9 (1), Mirković 8, Szymański 2, Długosz 2, Wojdyła 0.

ROSA: Harris 18 (1), Zajcew 14 (2), Sokołowski 9 (1), Witka 5 (1), Thomas 3 (1) oraz Jeszke 6, Szymkiewicz 4 (1), Adams 3, Bonarek 3 (1).