Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Jan I, papież i męczennik
Dziś jest: Środa, 18 maja 2022

SPORT

Nocne rekordy w basenie

poniedziałek, 07 grudnia 2015 08:45 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Prawie 40 km przepłynęli uczestnicy Nocnego Maratonu im. Józefa Pytlarza. Triumf w rozegranej na Pływalni Orka imprezie odniosła ekipa 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego.
Do nietypowej rywalizacji doszło na Pływalni Orka przy ul. Młynarskiej w Radomiu. Organizatorami imprezy były Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu Sp. z o.o.

Do zmagań, których celem było m.in. uczczenie pamięci jednego z pierwszych ratowników w regionie radomskim, Józefa Pytlarza zaproszone zostały sztafetowe reprezentacje służb mundurowych oraz zespołów ratowniczych. Na torach Orki rywalizowali przedstawiciele Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego oraz dwie drużyny WOPR Radom. -

Wielu z was pokazuje, że poprzez pływanie można nie tylko rywalizować, ale także pomagać innym. I życzę wszystkim, żebyście zawsze pamiętali o tym, że ta dyscyplina to coś więcej niż sport – mówił Zdzisław Radulski, honorowy prezes WOPR Radom.

- Tegoroczny Nocny Maraton służb mundurowych był bardzo udany. Każdy z zawodników, który zdecydował się na udział w naszej rywalizacji, przyczynił się do podniesienia jej rangi i miał wpływ na dodatkową mobilizację rywali. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji – przekonuje Konrad Lech z WOPR Radom.

W sumie uczestnicy zmagań przepłynęli 39,25 km. Najlepszy wynik podczas dwugodzinnej rywalizacji osiągnęła reprezentacja 42. Bazy Lotnictwa, która w tym czasie pokonała dystans 9450 m. Zaledwie o 50 metrów krótszy dystans pokonał zespół WOPR I Radom. Miejsce na podium wywalczyła również druga ekipa WOPR-u, która zawody zakończyła z wynikiem 7800 m.

Impreza była dofinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Tag: