Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Jan I, papież i męczennik
Dziś jest: Środa, 18 maja 2022

SPORT

Boks w Opocznie

poniedziałek, 07 grudnia 2015 14:37 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
W Opocznie zakończyła się gala boksu. Pięściarskie zmagania oglądała publiczność licznie zgromadzona w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących.
Gala boksu odbyła się w Opocznie po raz pierwszy od kilkunastu lat. Przyjechali na nią młodzi bokserzy m.in. z Łodzi, Kielc, Lublina, Konina i Ostrowca Świętokrzyskiego. Imprezę otworzył w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących otworzył burmistrz Opoczna Rafał Kądziela. - Dla naszego miasta to historyczna chwila - mówił do zebranych widzów i zawodników.

Jak wyjaśnia Andrzej Kacprzak, wiceburmistrz miasta, pomysł na galę bokserską w Opocznie wziął się z chęci lepszego wypromowania opoczyńskich pięściarzy.

Na ulicy Zjazdowej w Opocznie młodych pięściarzy trenuje Adam Pokusa. Pomaga mu żona Dorota.

Damian Pokusa podczas gali w Opocznie wygrał swoją walkę. Pięściarskim zmaganiom przyglądała się licznie zgromadzona publiczność. Nie zabrakło wśród niej byłych bokserskich mistrzów. Paweł Skrzecz, wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Leszek Borkowski, 13-krotny mistrz Polski.

Roman Rożek, dwukrotny medalista mistrzostw Europy.

Na ringu w Opocznie rywalizowali nie tylko pięściarze. Dwie pokazowe walki stoczyli również kickbokserzy. Podczas podsumowania imprezy za promowanie i popularyzowanie boksu Dorota i Adam Pokusowie otrzymali specjalny puchar wręczony przez burmistrza Opoczna. Uhonorowani zostali także bokserzy. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Ewa Szyszkowska i Damian Pokusa, najlepszym klubem Widzew Łódź. Tytuł najlepszego zawodnika województwa łódzkiego przyznany został Michałowi Zaledze. Najlepszym technikiem został Bartłomiej Pożycki, a najlepszym klubem województwa łódzkiego ponownie Widzew. Patronem medialnym gali boksu w Opocznie było Radio Plus Radom.