Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

SPORT

Wigilijna opowieść Raula Lozano

wtorek, 22 grudnia 2015 09:21 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Radom to przyjazne miasto - mówi Raul Lozano, trener Cerradu Czarnych Radom. W wywiadzie dla Radia Plus Radom zdradził, że najbliższe święta Bożego Narodzenia spędzi z rodziną w naszym mieście i Warszawie. Zdradził też, że podstawowym wigilijnym daniem w Argentynie jest pieczony indyk oraz, że uwielbia polskie zupy, które określa jako "genialne". Na pierwszym miejscu jest oczywiście żurek. Raul Lozano z okazji świąt i zbliżającego się Nowego Roku złożył życzenia słuchaczom naszej stacji i kibicom siatkówki.

Rodzinny dom

Rodzinny dom to oczywiście moja ojczyzna, Argentyna. Tam, gdzie się urodziłem i nauczyłem mówić po hiszpańsku. Ale to nie oznacza, że tutaj, w Radomiu nie czuje się jak u siebie. Odczuwam wygodę i spokój mieszkając w tym mieście. Mam tu świetne warunki do pracy i dlatego czuję się dobrze. Jednak zawsze będę powtarzał, że moje miejsce na ziemi to Argentyna.

Radom

Radom to dobre miejsce do życia, spokojne miasto, wszędzie gdzie chcę, mogę zaparkować, dość łatwo się tutaj poruszam. Nie jestem osobą, która po pracy idzie zaraz do lokalu, do restauracji, baru czy do klubu. Dlatego tego rodzaju problemu nie mam, jeśli chodzi o formę spędzania wolnego czasu. Świetnie się czuję zarówno w Warszawie jak i w Radomiu. Muszę też przyznać, że po pracy wracam do siebie i nie wychodzę wieczorem zbyt często.

Polacy

Polacy są bardzo podobni do Argentyńczyków w ich sposobie nawiązywania kontaktów, dlatego moje relacje tutaj z Wami są tak świetne. Polacy są uprzejmi i gościnni. Dziękuję Wam za tak sympatyczne podejście wobec mnie.

Szczęście

Według mnie szczęście nie jest tylko celem do osiągnięcia. Już samo poszukiwanie szczęścia jest celem, czymś co przynosi radość. Wciąż i nieustannie staram się szukać powodów do bycia szczęśliwym. A więc poszukiwanie szczęścia jest moim sposobem na życie.

Silne strony Radomia

Radom nie oferuje zbyt wiele atrakcji i rozrywki dla młodych. Dlatego sądzę, że nie ma aż tak wielkiego zagrożenia dla młodzieży narkotykami, przemocą czy możliwością spotkania osób z przeszłością kryminalną. Według mnie, może się mylę, daje to poczucie bezpieczeństwa przede wszystkim dla rodziców.

Ulubione danie

Ja zawsze powtarzam, że polskie zupy są genialne. Przede wszystkim żurek. Uwielbiam to danie na śmierć.

Boże Narodzenie

Boże Narodzenie w Argentynie przeżywa się nieco inaczej. Weźmy pod uwagę, że tam jest teraz lato, jest 30-stopniowy upał i taki klimat znacznie warunkuje sposób przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Argentyńczycy to naród imigrantów pochodzących z Włoch i Hiszpanii, którzy przenieśli tradycję pod względem religijnym jak i kulturalnym oraz kulinarnym. Zawsze Boże Narodzenie ma charakter wyjątkowo rodzinny, z Wigilią 24 grudnia, gdy dzieci oczekują na prezenty od Mikołaja, którym zawsze są ich rodzice bądź dziadkowie. Skrzętnie chowają najpierw prezenty a następnie o poranku pozwalają dzieciom je znajdować.

Wigilia

Główną potrawą w czasie Wigilii w Argentynie jest pieczony indyk, różne rodzaje sałat, a ziemniaki przygotowane są w najróżniejszy sposób jako przystawka. Ale zawsze podstawą dania jest pieczony indyk. W tym roku Boże Narodzenie spędzę z moją rodziną tutaj w Radomiu. Przylatuje moja żona z synem. Święta spędzę także z polską rodziną w Warszawie.

Życzenia

Życzenia jakie mogę przekazać wszystkim słuchaczom? Niech te święta będą czasem spędzonym w rodzinie, w spokoju, z osobami, które kochamy.Nowy Rok jest świętem. Żegnamy stary rok, który dał nam wiele wnaszych rodzinach. Jest powitaniem nowego czasu, który - mam taką nadzieję - może być jeszcze lepszym. Myślę, że tego życzyłbym sobie i wszystkim którzy nas słuchają. Życzę Wam więc spokoju, zdrowia, wiele dobra waszym rodzinom, aby nikomu nie zabrakło niczego w kolejnym roku.