Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

SPORT

Wojciech Żaliński w kadrze na Berlin!

środa, 30 grudnia 2015 17:51 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Wojciech Żaliński - przyjmujący Cerrad Czarnych Radom znalazł się w 14-osobowej kadrze na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w Berlinie.

Stephane Antiga na zgrupowanie w Spale zabrał 17 zawodników. Niestety, trzech z nich musiał skreślić i na "czarnej liście" znalazł się drugi przyjmujący Czarnych - Artur Szalpuk. Oprócz niego do Berlina nie pojadą także skrzydłowy Aleksander Śliwka i kontuzjowany atakujący Grzegorz Bociek. Oznacza to jednak, że w kadrze znalazł się Wojciech Żaliński, który w tym sezonie wielokrotnie pokazywał, że warto na niego stawiać.

Wczoraj formę biało-czerwonych w meczu towarzyskim sprawdzili Kanadyjczycy. Polacy pewnie wygrali 4:1, a udział w zwycięstwie mieli obaj zawodnicy Cerrad Czarnych Radom.

Pełny skład reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny w Berlinie:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin)

Atakujący: Grzegorz Bociek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów)

Przyjmujący: Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Wojciech Żaliński (Cerrad Czarni Radom)

Środkowi: Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Marcin Możdżonek (Cuprum Lubin), Andrzej Wrona (PGE Skra Bełchatów)

Libero: Damian Wojtaszek (Asseco Resovia Rzeszów), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)