ROSA dalej niepokonana!

niedziela, 03 stycznia 2016 20:11 / Autor: Weronika Chochoł
ROSA Radom wygrała przed swoją publicznością z Polfarmexem Kutno 79:71. Było to spotkanie 14. kolejki Tauron Basket Ligi.

Pierwsza kwarta należała do radomskiej drużyny. Mimo, że pierwsze punkty podczas meczu zdobył Polfarmex, to Rosa szybko odrobiła stratę i pierwszą kwartę zakończyła wynikiem 20:9 po rzucie Daniela Szymkiewicza za trzy punkty równo z syreną końcową.

Druga kwarta to wyrównany pojedynek. Oba zespoły prowadziły dosyć wyrównaną grę, aż do 16 minuty spotkania. Wtedy w najlepszym momencie Rosa prowadziła ośmioma punktami. Po dwudziestu minutach spotkania było 35:29 dla gospodarzy.

Trzecią kwartę rozpoczął Polfarmex. Po szybkiej wymianie punktów, po raz pierwszy podczas spotkania goście wyszli na prowadzenie – 46:47. W ostatnich trzech minutach, po trzech rzutach ROSY za dwa (Michał Sokołowski, Michał Sokołowski i Daniel Szymkiewicz) i szybkich kontrach Polfarmexu (Michael Fraser, Jarosław Zyskowski, Kevin Johnson), gospodarze doprowadzili do remisu 52:52.

Ostatnia kwarta to pełny emocji pojedynek i szybka wymiana ciosów. Na 2.5 minuty przed końcem spotkania ROSA wraca na prowadzenie, na którym utrzymuje się już do końca meczu. Rozrywka kończy się zwycięstwem ROSY Radom 79:71.

ROSA RADOM - POLFARMEX KUTNO 79:71 (20:9, 15:20, 17:23, 27:19)

SKŁADY:

ROSA Radom: 1. Torey Thomas, 8. Robert Witka, 11. CJ Harris, 22. Daniel Szymkiewicz, 24. Michał Sokołowski, 32. Kim Adams, 34. Łukasz Bonarek, 35. Damian Jeszke, 50. Seid Hajrić

Polfarmex Kutno: 6. Jacek Jarecki, 7. Grzegorz Grochowski, 8. Marcin Malczyk, 11. Bartłomiej Wołoszyn, 13. Michał Gabiński, 15. Mateusz Bartosz, 21. Michael Fraser, 23. Josh Parker, 24. Jarosław Zyskowski, 65. Kevin Johnson