Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

SPORT

Japończyk w Broni Radom

piątek, 08 stycznia 2016 10:41 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Piłkarze Broni Radom rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Na pierwszych zajęciach po Nowym Roku pojawiło się sześciu nowych zawodników. W tym Japończyk Daiji Kimura.

Jak mówi trener Grzegorz Dziubek. -Nasza kadra ma się składać z 18 zawodników. Pojawiło się 6 nowych i być może ktoś jeszcze dołączy do zespołu. Jeśli tak się stanie, to jednocześnie ktoś będzie musiał odejść.

Z nowych zawodników pojawili się Daiji Kimura (Rominta Gołdap), Mateusz Dewil (Lider Włocławek) i Mateusz Paradowski (Bug Wyszków). Z wypożyczenia powrócili także Wiktor Kupiec, Michał Bojek i Bartłomiej Siwak.

W okresie przygotowawczym Broń Radom rozegra 8 sparingów. Rywalami "Niebieskich" będą m.in. GKS Tychy, Pilica Białobrzegi i Motor Lublin. -Najbliższe dwa miesiące będą się składały głównie z ciężkich treningów i meczów sparingowych. Będziemy się skupiać nad poprawieniem taktyki i jakości gry. Nie możemy także zapomnieć o cechach motorycznych - dodaje Grzegorz Dziubek.

Po 17 kolejkach Broń Radom zajmuje miejsce w strefie spadkowej III ligi łódzko-mazowieckiej. To bezpiecznego miejsca traci 7 punktów. Trener Grzegorz Dziubek wierzy jednak, ze uda się utrzymać w lidze. -Mamy przed sobą dwa miesiące pracy w dobrych warunkach. Możemy trenować codziennie, co daje nam dużą przewagę. Wierzę, ze uda nam się utrzymać.