Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

SPORT

Polska – Francja: do ostatniej piłki!

sobota, 09 stycznia 2016 17:51 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pzps.pl
Weronika Chochoł
Mecz półfinałowy kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Rio już dziś. Biało – Czerwoni muszą pokonać drużynę Francji, by zbliżyć się do Igrzysk.

Na Trójkolorowych ostatnio nie ma mocnych. W minionym roku triumfowali w Lidze Światowej, a także mistrzostwach Europy. Rozegrali 24 mecze i ponieśli tylko jedną porażkę - w trakcie lipcowego turnieju finałowego Ligi Światowej przegrali z USA 1:3.

Kwalifikację olimpijską uzyska tylko jedna ekipa – ta, która najlepiej wypadnie podczas turnieju w Berlinie. Dwie kolejne zakwalifikują się do turnieju interkontynentalnego. Pojedynek z Francuzami podopieczni Stephane'a Antigi i tak musieliby zagrać.

Za Reprezentację Polski, w której w meczu Polska – Niemcy zadebiutował Wojciech Żaliński, kciuki trzyma Artur Szalpuk – przyjmujący Cerrad Czarnych Radom. W wywiadzie dla portalu radomsport.pl powiedział: - Uważam, że Polska nie powinna się nikogo obawiać. Zadaniem chłopaków jest zagrać jak najlepiej i wierzyć w to, że możemy wygrać z każdym. Bo jesteśmy w stanie tego dokonać! Wierzę w zwycięstwo.

Mecz Polska – Francja w sobotę, 9 stycznia o godz. 19.30.