Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

SPORT

Kolarze wyruszą śladami Hubala

środa, 13 stycznia 2016 15:51 / Autor: Marcin Prejs
fot. mtbopoczno
Marcin Prejs
Już w najbliższą niedzielę pierwsza odsłona zimowych maratonów z cyklu „Śladami Hubala”. Na początek kolarze ścigać się będą w okolicach leśniczówki Januszewice.

Cykl maratonów zimowych w opoczyńskich lasach organizują wspólnie Opoczno Sport Team i Nadleśnictwo Opoczno. Dzięki tej współpracy kolarze będą mieli możliwość rywalizowania w najbliższą niedzielę w Januszewicach oraz 7 lutego w Sitowej i 6 marca w okolicach osady łowieckiej Ceteń. To zupełnie nowa propozycja na zimowe ściganie w okolicach Opoczna. Wcześniej kolarze otwierali sezon zazwyczaj podczas maratonu zimowego w Mroczkowie Gościnnym. W tym roku Opoczno Sport Team i opoczyńscy leśnicy przygotowali aż trzy zimowe imprezy na zupełnie nowych trasach.

W najbliższą niedzielę pierwsza odsłona cyklu, czyli maraton zimowy w okolicach leśniczówki Januszewice. Kolarze rywalizować będą na niezbyt trudnej technicznie trasie na dwóch dystansach, wyjaśnia Mariusz Sarwiński, prezes Opoczno Sport Team.

Na maraton można zapisać się w dniu imprezy lub wcześniej poprzez stronę http://www.mtbopoczno.pl/ Na stronie znajdują się także szczegółowe informacje dotyczące maratonu w Januszewicach oraz całego cyklu „Śladami Hubala".

Drugą odsłoną cyklu będzie maraton zimowy w Sitowej. Tym razem kolarze zawitają do siedziby Nadleśnictwa Opoczno. Zmagania sportowe odbędą się na 14-kilometrowej rundzie. Tak jak podczas pierwszej edycji, zawody rozegrane zostaną na dwóch dystansach: mega – 2 rundy oraz giga – 3 rundy.

Zwieńczeniem zimowych zmagań kolarskich będzie maraton w okolicach osady łowieckiej Ceteń. Poprowadzony zostanie on częściowo śladem trasy rowerowej „Śladami Hubala” – jednej z 17 tras rowerowych przygotowanych przez Lasy Państwowe pod wspólną nazwą „Wolność jest w naturze”. Wyścig odbywał się więc będzie w okolicach, w których działał legendarny major Dobrzański.

Rowerowym maratonom zimowym „Śladami Hubala” patronuje Radio Plus Radom.