Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

SPORT

Rewolucja w Maratonie Trzeźwości

czwartek, 14 stycznia 2016 09:43 / Autor:
fot. www.biegiemradom.pl
XI Radomski Maraton Trzeźwości będzie inne niż wszystkie dotychczasowe. Organizatorzy proponują nowy termin i nowe miejsce.

W tym roku impreza odbędzie się 4 września. Do tej pory była organizowaną jesienią. Problemem było jednak nakładanie się czasowe z innymi imprezami biegowymi. Jeszcze większą zmianą jest nowe miejsce. 10 maratonów odbywało się wokół zalewu na Borkach. Byli i zwolennicy i przeciwnicy tej trasy. Teraz będzie na pewno mniej monotonnie. Biegacze pobiegną teraz Puszczą Kozienicką. Start i meta wszystkich biegów umiejscowana zostanie przy Publicznej Szkole Podstawowej im.Tadeusza Kościuszki w Kozłowie w gminie Jastrzębia. Będzie też nowy dystans. Zamiast dotychczasowego minimaratonu (4,2 km) będzie bieg na dystansie 10 km. Zwiększony został też limit uczestników z 350 na 500 osób. Ruszyły już zapisy na XI Maraton Trzeźwości. Można to zrobić tu.

O XI Maratonie Trzeźwości, ale także o nowej ciekawej inicjatywie rozmawialiśmy z prezesem Stowarzyszenia Biegiem Radom Tadeuszem Kraską.