Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

SPORT

Nowi w Radomiaku oficjalnie przedstawieni

czwartek, 21 stycznia 2016 17:15 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Kamil Kościelny i Marcin Gawron zostali dzisiaj oficjalnie zaprezentowani jako zawodnicy Radomiaka. Przed nimi walka o pierwszą "11".

Kamil Kościelny jest środkowym obrońcą. Wychował się w Stali Mielec, gdzie spędził niemal całą swoją karierę, ale do Radomia przeszedł z Siarki Tarnobrzeg. 24-latek już od kilku dni trenował z Radomiakiem i w końcu udało się dopełnić wszelkich formalności.

Marcin Gawron ma 20 lat i gra na pozycji środkowego pomocnika. Jest wychowankiem Lecha Poznań. W rundzie jesiennej reprezentował barwy rezerw "Kolejorza", w których rozegrał 12 meczów. Ma również za sobą występy w Młodej Ekstraklasie.

Obaj zawodnicy z optymizmem patrzą na swoją przyszłość w Radomiaku i cieszą się z przyjścia do nowego klubu.

Kamil Kościelny. -Jestem bardzo zadowolony z przyjazdu do Radomia. To była przemyślana decyzja. Moja historia z Radomiakiem zaczęła się już latem, ale wtedy do transferu nie doszło. Teraz w końcu się udało i cieszę się, że jestem tutaj.

Marcin Gawron. -Cieszę się, że dołączyłem do zespołu Radomiaka Radom. Również mogę powiedzieć, że to była przemyślana decyzja. Wiele rozmawiałem z dyrektorem Markiem Śledziem, który mnie ostatecznie przekonał. Radomiak to bardzo profesjonalny zespół. Jest bardzo dobra atmosfera w szatni. Nic, tylko trenować.

Prezes klubu Sławomir Stempniewski nie krył zadowolenia, że udało się dokonać tych transferów.. -Zasilenie składu świeżą krwią było naszym celem na tę przerwę zimową. Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać kolejnych zawodników. Myślę, że jest to element budowania zespołu, o którym wszyscy marzymy.

Dyrektor sportowy Radomiaka Marek Śledź podkreślił, że klub wnikliwie analizuje każdego zawodnika przed podjęciem decyzji o ostatecznym pozyskaniu. -Zespół jest budowany zgodnie z celami, modelem gry, profilami zawodników, którzy mają wnieść sportową jakość do drużyny. Nowi piłkarze podniosą poziom rywalizacji i będziemy walczyć o zdecydowanie wyższe cele, niż gra w II lidze.

Głos zabrał również trener Jacek Magnuszewski. -Cieszę się, że kolejni zawodnicy dołączają do mojego zespołu. Ta kadra jest coraz szersza, co jest ważne w kontekście długiego rozgrywania rundy rewanżowej. Dzięki temu będziemy mieli możliwość rotacji w zespole i będziemy gotowi na nieprzewidziane sytuacje. Ci nowi zawodnicy na pewno wzmocnią konkurencję o grę w pierwszym składzie. Wnikliwie ich obserwowaliśmy i jesteśmy niemal pewni, że wniosą bardzo dużo do tego zespołu. Ciężka praca przed nimi i nami wszystkimi, żeby ten klub rozwijał się i bił o coraz wyższe cele.

Teraz przed Radomiakiem pracowity okres przygotowawczy. Klub rozegra zimą 7 meczów sparingowych. Rundę wiosenną "Zieloni" rozpoczną od spotkania u siebie w weekend 5-6 marca z Rakowem Częstochowa.