Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

SPORT

Z Kowali na Igrzyska

wtorek, 26 stycznia 2016 12:24 / Autor: Weronika Chochoł
fot. kowala.pl
Weronika Chochoł
Mieszkaniec gminy Kowala wśród zawodników zakwalifikowanych na Igrzyska Paraolimpijskie Rio De Janeiro 2016.

Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego poinformowała, że wśród reprezentantów Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Brazylii znajdzie się Rafał Lis – mieszkaniec gminy Kowala.

To nie pierwszy raz, kiedy Pan Rafał zakwalifikował się na Igrzyska. Na Paraolimpiadzie zadebiutował w 2004 roku w Atenach. Chociaż nie dostał się do strefy medalowej, to jak sam mówi, warto było tam pojechać. Dla każdego sportowca udział w Igrzyskach do ogromna radość:

Pan Rafał ma za sobą wiele sportowych sukcesów, jednak za największy uważa tegoroczną kwalifikację. Zaznacza, że dostać się do grupy olimpijskiej nie jest łatwo:

Rafał Lis jest osobą poruszającą się na wózku. W wyniku wypadku, jakiego doznał 20 lat temu, konieczna była amputacja obu kończyn, a także częściowo dłoni. Z rakietką Pan Rafał związany jest od dwudziestu trzech lat. Rozpoczynał jako osoba pełnosprawna i chociaż momentami było ciężko, to wypadek go nie złamał:

Teraz przed zawodnikiem czas treningów. W planach jest miesięczny wyjazd na treningi do Serbii. W Polsce odbywają się obozy i zgrupowania, jednak pierwszy taki wyjazd zaplanowany jest na marzec. Do tego czasu zawodnicy muszą dbać o formę. Ważne jest także to, aby było z kim trenować:

Okazuje się, że nie wszyscy chcą trenować z Polakami:

Jak mówi Pan Rafał, na nadchodzące miesiące warto życzyć mu wytrwałości, spokoju i zaangażowania. Właśnie tego życzymy i trzymamy kciuki za powodzenie w drodze po paraolimpijskie medale.