Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

SPORT

Radomscy sportowcy nagrodzeni

czwartek, 28 stycznia 2016 22:05 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Najlepsi przedstawiciele radomskiego sportu zostali nagrodzeni na Gali Mistrzów Sportu.

Nagrody zostały wręczone w 7 kategoriach: Impreza Sportowa Roku, Nadzieja Roku, Drużyna Roku, Sponsor Roku, Galeria Trenerów Roku, Osobowość Sportowa Roku i Złota Dziesiątka Sportowa Roku. Z osiągnięć radomskich sportowców zadowolony był prezydent Radosław Witkowski. –Ten mecz, który radomski sport rozegrał z rywalami w 2015 roku był bardzo udany. Worek medali przywieźli lekkoatleci, zapaśnicy, tenisiści, pływacy, łucznicy i przedstawiciele sportów walki. Świetnie radzili sobie również zawodnicy sportów zespołowych – ROSY Radom, Czarnych Radom, Radomiaka Radom, Broni Radom. Nie sposób nie wspomnieć również o sukcesach sportu niepełnosprawnych, którzy godnie reprezentowali nasze miasto. To wszystko świadczy o tym, że 2015 rok był bardzo udany.

Za Imprezę Sportową Roku uznany został Półmaraton Radomskiego Czerwca 76, który wystartował już po raz trzeci i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W kategorii Osobowość Roku wygrał Tadeusz Kraska – prezes Stowarzyszenia Biegiem Radom. Skromnie jednak podkreśla, że to zasługa całego środowiska biegaczy.

W kategorii Drużyna Roku najlepsi okazali się siatkarze młodego zespołu Cerrad Czarnych Radom, którzy pod wodzą trenera Andrzeja Sitkowskiego świetnie radzili sobie w Młodej Lidze. Sponsorem Roku została natomiast firma Trend Glass.

Za Nadzieję Roku uznano Mateusza Dębskiego – młodego lekkoatletę z RLTL ZTE Radom, który z sukcesami reprezentował nas na Mistrzostwach Polski.

W kategorii Galeria Trenerów komisja wyróżniła pięciu najlepszych szkoleniowców. Byli to Wojciech Kamiński (ROSA Radom), Zdzisław Kolanek (Olimpijczyk Radom), Krzysztof Krzysztoszek (Wodnik Radom), Raul Lozano (Cerrad Czarni Radom) i Jacek Magnuszewski (Radomiak Radom), który skomentował swoje wyróżnienie.

W Złotej Dziesiątce Sportowej Roku znaleźli się przedstawiciele aż 7 dyscyplin. Wyróżnieni zostali Bartłomiej Bołądź i Wojciech Żaliński (siatkówka, Cerrad Czarni Radom), Michał Bryl i Kacper Kujawiak (siatkówka plażowa, Cerrad Czarni Radom), Arkadiusz Kułymycz (zapasy, Olimpijczyk Radom), Rossi Pereira Leandro (piłka nożna, Radomiak Radom), Paulina Nogaj (pływanie, Wodnik Radom), Aneta Rydz (skok wzwyż, RLTL ZTE Radom) oraz Michał Sokołowski i Robert Witka (koszykówka, ROSA Radom).

Wojciech Żaliński:

Rossi Pereira Leandro: