Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Wielka pogoń ROSY! Kolejne zwycięstwo!

poniedziałek, 08 lutego 2016 10:03 / Autor: Michał Kaczor

Koszykarze ROSY Radom po niesamowitym meczu pokonali Turów Zgorzelec i utrzymali drugie miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi.

Wiele emocji zafundowali kibicom w Hali MOSiR Radomskie Smoki. Już przed meczem było wiadomo, że Turowa nie będzie łatwo pokonać, ale chyba nikt się nie spodziewał, że początek będzie tak jednostronny. Pierwszą kwartę ROSA przegrała 12:23, a gdy w drugiej przewaga gości wzrosła do 21 punktów (19:40), wydawało się, że radomianie już się nie podniosą. Tak się jednak nie stało. Koszykarze ROSY zanotowali znakomitą serię i wygrali drugą kwartę 22:19. Po pierwszej połowie było 34:42.

Trzecia i czwarta kwarta to już absolutna dominacja ROSY. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego wygrali je 23:11, 24:18 i cały mecz 81:71.

Kolejny mecz ROSA rozegra 9 lutego (we wtorek) na własnym parkiecie ze Startem Lublin. Początek o 18:30 na Hali MOSiR w Radomiu.

Rosa Radom - PGE Turów Zgorzelec 81:71 (12:23, 22:19, 23:11, 24:18)

Rosa: Michał Sokołowski 20, Torey Thomas 18, Daniel Szymkiewicz 15, C.J. Harris 9, Igor Zajcew 9, Kim Adams 7, Robert Witka 3, Łukasz Bonarek 0, Damian Jeszke 0.

Turów: Kirk Archibeque 15, Daniel Dillon 15, Cameron Tatum 13, Jakub Karolak 11, Mateusz Kostrzewski 8, Jovan Novak 6, Michael Gospodarek 3, Michał Marek 0, Denis Krestinin 0.