Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

Czarni zdobyli punkty z Częstochową

sobota, 13 lutego 2016 19:55 / Autor:
Mecz był trudny, ale wygrany. Cerrad Czarni Radom zwyciężyli z AZS-em Częstochowa 3:1 (27:25, 23:25, 25:17, 25:21).

Faworytem spotkania wydali się być radomscy siatkarze, jednak pierwsze dwa sety pokazały, że to nie będzie wycieczka po zwycięstwo. A warto dodać, że AZS nie grał w najsilniejszym składzie. Po ciężkiej końcówce Cerrad Czarni Radom wygrali pierwszy set z AZS Częstochową 27:25. W drugim secie radomianom udało się wywalczyć kilkupunktową przewagę. Po wyrównaniu 16:16 pogubili się jednak i akademicy zdołali wziąć cały set. Dwa ostatnie sety wyglądały już całkiem inaczej. Wojskowi złapali rytm gry i pewnie wygrali trzeci i czwarty set.

Naszym celem było zdobycie trzech punktów i cel został zrealizowany - powiedział kapitan Cerrad Czarnych Radom Daniel Pliński.

Zdaniem Wojciecha Żalińskiego Czarni powinni wygrać 3:0. Winna była jednak niekonsekwencja radomian w drugim secie.

To trudny teren - podsumował po meczu Rafał Szymura, który w Radomiu wystąpił w roli kapitana częstochowian.

A jak ocenili mecz kibice?

Teraz w piątek radomian czeka potyczka z wyżej notowanym Indykpolem Olsztyn. Daniel Pliński zdaje sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwy mecz.