Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

Radomianie na tenisowym szczycie

niedziela, 14 lutego 2016 22:53 / Autor:
Aż cztery medale przywieźli radomscy tenisiści z Mistrzostw Polski juniorów w Warszawie.
Zawodnicy reprezentują klub RKT Return. Weronika Falkowska zdobyła złoto, a Konrad Fryze srebro w singlu. Poonadto Konrad Fryze wraz z Marcinem Skowrońskim stworzyli najlepszą parę w deblu. Jakby tego było jeszcze mało Weronika Falkowska uplasowała się na trzecim miejscu w grze podwójnej. Jej partnerką była Wiktoria Rutkowska z AZS Poznań. Weronika w ciągu zaledwie półtora miesiąca zdobyła pięć medali Mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych, do lat 16, 18 i 21 oraz wygrała Międzynarodowy Turniej juniorów w deblu i zajęła drugie miejsce w singlu. Dzięki mistrzostwu juniorów dostała "dziką kartę" do eliminacji Turnieju WTA, który odbędzie się w kwietniu w Katowicach. Zagra tam też Agnieszka Radwańska. Weronikę Falkowską trenuje Artur Żuk i Dagmara Bednarczyk, Konrada Fryze  - Marcin Krześniak, a Marcina Skowrońskiego -Tomasz Tołstyko.