Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

Siatkarskie święto w Szydłowcu

niedziela, 14 lutego 2016 23:02 / Autor:
Drużyny z Szydłowca i Kielc zwyciężyły w IV Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Kobiet i Mężczyzn o puchar Burmistrza Szydłowca.

W zawodach, które zostały przeprowadzone w weekend w Szydłowcu, zagrało ponad 20 drużyn, m.in z Krakowa, Kielc, z Łodzi i oczywiście z Szydłowca.

Po zaciętych pojedynkach do dwóch wygranych setów, o godz. 18:00 rozpoczęły się rozgrywki finałowe. Ostatecznie wśród pań najlepsze okazały się zawodniczki UJK Kielce, które w finale pokonały Dream Team Łódź. Turniej mężczyzn wygrali reprezentanci Rodzinnej Akademii Sportu z Szydłowca, która zorganizowała imprezę. Jak mówi Grzegorz Nowak - prezes Rodzinnej Akademii Sportu - emocje były duże:

Obok miłośników siatkówki, na trybunach zasiedli siatkarze Cerrad Czarnych Radom - Daniel Pliński, Wojciech Żaliński i Neven Majstorović. To właśnie od nich puchary otrzymały drużyny, które zajęły miejsca od 4 do drugiego. Najwyższe trofea wręczył zwycięzcom Turnieju - w imieniu burmistrza - Maciej Kaptulski - przewodniczący Komisji Edukacji w Szydłowcu.

Najlepszą zawodniczką - MVP Turnieju - została Joanna Kosmala, z drużyny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zawodniczka otrzymała koszulkę od Agnieszki Bednarek-Kaszy - reprezentantki Polski. Nagrodę wręczył Neven Majstorović. Najlepszą zawodniczką z Szydłowca okazała się Paulina Białecka - libero drużyny RAS 6 Szydłowiec.

Wśród mężczyzn najlepszym środkowym został Piotr Januchta z zespołu UJK Kielce. Tytuł najlepszego przyjmującego otrzymał zawodnik z Szydłowca - Michał Koryciński.

Patronat nad imprezą objęło Radio Plus Radom.