Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Olimpijczyk Radom znów najlepszy w Polsce!

wtorek, 16 lutego 2016 21:47 / Autor: Michał Kaczor

1306 punktów zdobyli zapaśnicy Olimpijczyka Radom w 2015 roku. Tym samym po raz trzeci z rzędu osiągnęli najlepszy wynik w Polsce.

Radomianie okazali się lepsi o ponad 300 punktów od drugiego AKS Piotrków Trybunalski i prawie 600 punktów od trzeciego Śląska Wrocław. Duża w tym zasługa medalistów Mistrzostw Polski, których Olimpijczyk miał w 2015 roku aż 21!

W kategorii juniorów 3 miejsce zajęła Klaudia Góźdź, a 2. był Mateusz Redestowicz. Wśród kadetów najlepszy okazał się Jakub Ściegliński, a brązowy medal zdobył Dominik Dudziński. Z workiem medali powrócili juniorzy. W swoich kategoriach wagowych 1 miejsca zdobyli Mateusz Kareciński (waga 120 kg), Przemysław Piatek (60 kg) i Grzegorz Majkut (50 kg). Srebrny medal zdobył Damian Janek (74 kg). "Brąz" natomiast wywalczyli Patryk Sieradzki (55 kg) i Mateusz Nowak (66 kg). Świetnie spisali się również młodzieżowcy. Złote medale zdobyli Arkadiusz Kułynycz, Aleksander Kroczak i Michał Kośla. Ze "srebrem" powrócił Konrad Kośla. Brązowe medale wywalczyli Kamil Smorongiewicz, Jakub Rywacki i Sylwia Szulc. Ta ostatnia zdobyła również brązowy medal w seniorach. Tutaj wielkość Olimpijczyka podkreślili też Daniel Rutkowski (2 miejsce), Mateusz Trender, Mateusz Kasprzak i Dymytro Kachmar (3 miejsca).

Te wszystkie wyniki sprawiły, że Olimpijczyk Radom zdeklasował rywali. Zapaśnicy okazali się też najwyżej notowanym radomskim klubem sportowym. Tutaj liczyły się punkty zdobyte przez kluby we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w 2015 roku. Olimpijczyk zgromadził ich aż 314,50 i wyprzedził drugi RLTL ZTE Radom o 131 punktów.

Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Grzegorz Pieronkiewicz pogratulował radomskim zapaśnikom i życzył dalszych sukcesów. -Na mapie Polski zapasów Radom to najmocniejszy punkt. Tutaj mamy siłę w stylu klasycznym. Całej dyscyplinie życzę jak najwięcej takich klubów w Polsce. Gratuluję zawodnikom, trenerom, działaczom, dyrekcji szkoły wspaniałych sukcesów sportowych.