Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

ROSA Radom z Pucharem Polski!

niedziela, 21 lutego 2016 22:36 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł
Finał Pucharu Polski w Dąbrowie Górniczej zakończył się zwycięstwem radomian. ROSA Radom – Stelmet Zielona Góra 74:64.

To historyczny moment dla zespołu Wojciecha Kamińskiego. Radomscy koszykarze po emocjonującym meczu zdobyli Puchar Polski. Chociaż nerwy widoczne były u zawodników obu drużyn, to Radomskie Smoki prowadziły już od pierwszej kwarty.

W pierwszej części spotkania ROSA szybko zdobyła 7 punktową przewagę i chociaż zawodnicy z Zielonej Góry odrabiali straty, to nie udało im się dogonić Radomian. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:17.

Zastój na tablicy wyników nastąpił na początku drugiej kwarty. Później pojedynek nabrał tempa. Po wymianie rzutów: Gruszecki (za trzy) - Harris (za trzy) - Gruszecki (za dwa) - Jeszke i podwójnie Borovnjak (za dwa), ta część spotkania zakończyła się remisem.

Trzecia kwarta to seria fauli na koncie gospodarzy. Napięcie wśród mistrzów Polski i świetna dyspozycja zawodników ROSY sprawiły, że po trzeciej partii radomianie wyszli na prowadzenie 13 punktami.

W ostatniej kwarcie zawodnicy ROSY zwiększali swoją przewagę i chociaż zielonogórzanie próbowali odrabiać straty, to dyspozycja nie tylko Harrisa, ale również Zajceva i Szymkiewicza nie pozwoliła Stelmetowi na zwycięstwo. Ostateczny wynik ukształtował się w ostatnich sekundach spotkania. Końcowy rzut Harrisa był jak wisienka na torcie – dał ROSIE dziesięciopunktowe prowadzenie.

To pierwsze tak poważne zwycięstwo drużyny Wojciecha Kamińskiego.

Rosa Radom - Stelmet Zielona Góra 74:64 (22:17, 9:14, 24:11, 19:22)

Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem (MVP) turnieju został wybrany C.J. Harris.