Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

SPORT

Tropem Wilczym w Kozłowie - ostatnie zapisy

wtorek, 23 lutego 2016 10:42 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Stowarzyszenie "Biegiem Radom!" zaprasza 28 lutego do Kozłowa na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To ostatni dzwonek na zapisy.

Celem imprezy jest popularyzacja wiedzy o żołnierzach antykomunistycznego podziemia i ich dokonaniach. Uczestnicy pokonają 1963 metry, co jest nawiązaniem do roku, w którym zginął ostatni z Żołnierzy Wyklętych - Józef Franczak pseudonim "Lalek". Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” zaprasza do Kozłowa. Na terenie Puszczy Kozienickiej wytyczona została trasa Biegu Pamięci oraz biegu głównego na dystansie 10 kilometrów.

- Las, to teren, jednoznacznie kojarzący się z Żołnierzami Wyklętymi – wyjaśnia Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”. – Przygotowaliśmy naprawdę atrakcyjną, a jednocześnie dość wymagającą trasę z podbiegiem pod Wielką Górę. W samo południe wystartujemy do biegu na 1963 metry, w którym pobiec może każdy, nie wnosząc żadnej opłaty. Liczymy na młodzież i mieszkańców Kozłowa i okolic. Nie będziemy w tym biegu prowadzić pomiaru czasu, bo jego celem jest uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych. Walkę o jak najlepsze czasy rozpoczniemy o godz. 12.30 w biegu na dystansie 10 km.

To już ostatni dzwonek na zapisy. Zgłoszenia są jeszcze przyjmowane, ale zaczyna brakować już miejsc. Wpisowe wynosi 35 zł. Na tę chwilę swój start opłaciło 114 osób, a miejsc jest tylko 150. Zapisać się można korzystając z internetowej strony www.biegiemradom.pl. Dla każdego, kto zdecyduje się na start czekać będzie pamiątkowy medal i koszulka oraz ciepły posiłek i napoje.

Start i meta w pobliżu Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kozłowie. Biuro Zawodów, które będzie czynne w dniu imprezy od 9:00.