Radomiak zagra o 3 punkty

piątek, 04 marca 2016 20:10 / Autor: Michał Kaczor

Po ponad 3 miesiącach przerwy na ligowe boiska powracają piłkarze Radomiaka Radom. “Zieloni” rozegrają swój pierwszy mecz u siebie z Rakowem Częstochowa. O obecnej formie zespołu I przygotowaniach opowiedział nam trener Jacek Magnuszewski.

Radomiak przerwę zimową spędził bardzo intensywnie, ale też w klubie doszło do wielu zmian. "Zieloni" rozegrali 7 sparingów - dwa wygrali, dwa zremisowali i trzy przegrali. Z pewnością martwi fakt, że trzy ostatnie spotkania zakończyły się porażkami. Radomiaka w przerwie zimowej wzmocniło aż 8 zawodników, a drużynę opuściło tylko czterech. Dzięki temu trener Jacek Magnuszewski będzie miał większy komfort w doborze pierwszej jedenastki. Do zespołu dołączyli Kamil Cupriak, Marek Dubeń, Marcin Gawron, Michał Grudniewski, Kamil Kościelny, Radosław Mikołajczak, Adrian Szady i Ołeksandr Menżeha. Niestety, w przygotowaniach do rundy wiosennej przeszkodziły liczne kontuzje. Trener Jacek Magnuszewski. -Mieliśmy w okresie przygotowawczym trochę problemów zdrowotnych. Kontuzji dużych, mniejszych, urazów i chorób. Na tę chwilę poza treningami jest jeszcze Darek Brągiel, ale za to wrócili Leandro i Przemek Śliwiński. Powoli z tego wychodzimy.

Radomiakowi w przerwie zimowej ubył jeden z rywali. Z rozgrywek wycofał się Okocimski Brzesko, który już od dłuższego czasu borykał się z problemami finansowymi. Wszystkie pozostałe mecze z udziałem "Piwoszy" będą weryfikowane jako walkowery na korzyść rywali (w tym zaplanowany na weekend 9-10 kwietnia mecz z Radomiakiem).

Na sobotni mecz z Rakowem Częstochowa jeszcze można kupić bilety. Kasy przy stadionie na ul. Narutowicza będą czynne w dniu meczu (5 marca) od 12:00. Cena biletu na trybunę A (od ul. Narutowicza) to 15 zł, a na trybunę B (od Parku Planty) 10 zł. Aby kupić bilet/karnet trzeba mieć ze sobą dowód osobisty, a w przypadku dzieci i młodzieży do 18 roku życia należy posiadać numer PESEL.

Początek meczu Radomiak Radom – Raków Częstochowa w sobotę (5 marca) o 15:00 na stadionie przy ul. Narutowicza 9.

O przygotowaniach, obecnej formie zespołu i nastrojach przed meczem z Rakowem Częstochowa rozmawialiśmy z trenerem Jackiem Magnuszewskim.