Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

Czy to przyszli olimpijczycy?

piątek, 11 marca 2016 19:32 / Autor:
W gmachu Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu już po raz siódmy odbyła się jubileuszowa Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego.
Wyróżnieni zawodnicy otrzmali statuetki oraz nagrody finansowe ufundowane przez Starostwo. To przedsięwzięcie ma na celu wyłonienie oraz docenienie młodych sportowców, którzy za sprawą swojej pasji promują region radomski. Starosta, Misrosław Ślifirczyk:
W sumie, w obu kategoriach wiekowych nominowanych zostało łącznie 130 młodych zawodników. Pierwsze miejsce w kategorii poniżej 16 lat zajął Marek Kaluga – utytułowany zapaśnik z Wierzbicy, członek kadry narodowej kadetów. Przynaje, że pasją sportową zarazili go bracia:
W kategorii wiekowej poniżej 17 lat pierwsze miejsce zajął Damian Tokarski z gminy Wierzbica. Należy do kadry narodowej juniorów. Przy odrobinie szczęścia, być może przynajmniej niktórym z tych młodych zawodników uda się zająć wysokie miejsca w klasyfikacjach olimpijskich. Wiele nadziei z młodymi zapaśnikami z Wierzbicy wiąże Włodzimierz Zawadzki, mistrz olimpijski w zapasach (Atlanta, 1996):
Wiele odznaczeń i wyróżnień (szczwególnie w lekkoatletyce otrzymali wychowankowie klubów sportowych z gminy Jadlińsk. Wójt, Kamil Dziewierz:
Podczas VII Gali Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego wręczone zostało wyróżnienie „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego”. Otrzymał je Jacek Jóźwiak, dyrektor gimnazjum w Parznicach.
Patronem medialnym VII Gali Mistrzów Sportu było Radio Plus Radom.