Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

SPORT

Sukces szczypiornistów ze Zwolenia

piątek, 11 marca 2016 21:44 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł
Damian Spytek i Kacper Pyrka, gracze klubu UMKS Orlęta Zwoleń otrzymali powołanie do młodzieżowych reprezentacji Polski w piłce ręcznej.

To nie pierwszy sukces podopiecznych Jerzego Markiewicza. Dwa lata temu bramkarz Orląt Kacper Pyrka dostał powołanie do kadry juniorów starszych. Zawodnik jest aktualnie uczniem drugiej klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, a powołanie otrzymał grając w zespole z Puław, jednak trener cały czas jest z niego dumny.

Zgrupowanie młodzieżowych reprezentacji Polski w piłce ręcznej odbyło się w dniach 28 lutego – 1 marca. Wtedy powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski otrzymał również bramkarz Damian Spytek. Dodatkowo, jak mówi trener zespołu, zawodnik wpadł w oko trenerowi druzyny Vive Kielce i od przyszłego roku zasili skład juniorów.

Trener jest dumny ze swoich podopiecznych, a Damian Spytek nie ukrywa radości, ale pamięta o tym, że tylko ciężka praca pozwoli mu osiągać dalsze sukcesy: - Muszę trenować, żeby grać w tych najlepszych zespołach. Wierzę w to, że skoro do tej pory dawałem radę, to nadal tak będzie. Mam tylko nadzieję, że nadal będę sobą - mówi zawodnik.

 

O sukcesach, planach na przyszłość, radościach i obawach z Jerzym Markiewiczem - trenerem drużyny UMKS Orlęta Zwoleń oraz Damianem Spytkiem rozmawiała Weronika Chochoł: