Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

SPORT

Kluczowy mecz Czarnych

środa, 06 kwietnia 2016 12:06 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Tylko 3 punkty dzielą sąsiadujące w tabeli drużyny Cerrad Czarnych Radom i Jastrzębskiego Węgla. Dzisiaj o 18 starcie obu zespołów.

Czarni zajmują 6 miejsce w tabeli PlusLigi i mają przewagę 3 punktów nad 7 lokatą. Dzisiejszy mecz będzie ważny w kontekście play-offów. Jeśli "Wojskowi" wygrają, zapewnią sobie walkę o miejsca 5-6. W przypadku porażki, o kolejności na koniec rundy zasadniczej zadecyduje ostatnia seria spotkań. Czarni rozegrają dzisiejszy mecz bez Raula Lozano, który rozpoczął już pracę z reprezentacją Iranu. Zespół poprowadzą dotychczasowi asystenci Argentyńczyka - Robert Prygiel i Wojciech Stępień.

O punkty nie będzie łatwo. W poprzednim meczu obu drużyn Czarni przegrali 3:0. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla mają jednak za sobą złą passę. Porażki w trzech ostatnich meczach - z ZAKSĄ, Cuprumem i Politechniką, pokazują, że są w dołku. Nieco lepiej to wygląda w przypadku Czarnych. Co prawda, z trzech ostatnich spotkań "Wojskowi" wygrali zaledwie jedno, ale grali z takimi potęgami, jak Asseco Resovia Rzeszów, Lotos Trefl Gdańsk, czy Skra Bełchatów.

Początek meczu Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel o 18 na hali MOSiR w Radomiu.