Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.
JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

SPORT

Sport i pomoc idą w parze

środa, 06 kwietnia 2016 14:57 / Autor: Weronika Chochoł
fot. portal.radombiega.pl
Weronika Chochoł
Już w najbliższy weekend ruszy Biegowe Grand Prix Radomia. Pierwszy z czterech biegów połączony zostanie z charytatywnym „Biegiem dla Marcelka”.
Radom szczepienia

Już po raz ósmy biegacze przez cały sezon będą walczyć w Grand Prix. W ciągu roku odbędą się cztery imprezy biegowe.

Cykl Biegowego Grand Prix Radomia rozpocznie „Biegiem po Plantach”. Uczestnicy przebiegną trasą wytyczoną na bieżni stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza oraz w parku Planty. Dla kobiet przygotowana zostanie trasa licząca ok. 3 km, natomiast panowie zmierzą się na dystansie ok. 5 km.

W ramach pierwszego w tym roku biegu rozegrany zostanie charytatywny "Bieg dla Marcelka" - kilkumiesięcznego chłopca, który zmaga się z poważną wadą serca. Rodzice Marcelka nie są w stanie sfinansować leczenia syna w niemieckiej Klinice Uniwersyteckiej w Munster, którego koszt to ponad 35 tysięcy euro. - Nie ustaliliśmy konkretnej kwoty wpisowego, ale wierzymy, że radomscy biegacze będą hojni. Dodatkowo, wolontariusze z Arki przygotują kiermasz ciast, więc po biegu będzie można degustując słodkości również wesprzeć Marcelka – zachęca Artur Błasiński - organizator Biegowego Grand Prix Radomia.

Pierwsza w tym roku impreza biegowa w ramach Grand Prix Radomia odbędzie się w niedzielę, 10 kwietnia. Zgłoszenia przyjmowane będą w biurze zawodów na terenie MOSiR - u od godz. 9:00. Start biegów dzieci zaplanowany został na godz. 11:00. O godz. 12:00 rywalizację rozpoczną panie. Bieg mężczyzn rozpocznie się o godz. 12:30. Uczestnicy nie wnoszą opłaty startowej.

Kolejne biegi w ramach Grand Prix Radomia odbędą się:

  • 29 maja – Biegiem po Starym Ogrodzie
  • 18 września - Bieg „O Szablę Rotmistrza Pileckiego” – Park Leśniczówka
  • 16 października – Biegiem po Borkach