Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

SPORT

Pożegnanie ze Struga

piątek, 08 kwietnia 2016 08:48 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

To będzie ostatni mecz na stadionie przy ul. Struga 63. Władze miasta, kibice i mieszkańcy pożegnają miejsce, które przez kilkadziesiąt lat tworzyło historię radomskiego sportu.

Stadion Radomiaka związany jest z wieloma ważnymi wydarzeniami. To właśnie na obiekcie przy Struga "Zieloni" rozgrywali pamiętne mecze w ekstraklasie. Tutaj też trzykrotnie wystąpiła reprezentacja Polski, która w latach 1991 - 1994 zmierzyła się w Radomiu z Walią, Finlandią i Białorusią. Pożegnanie stadionu związane jest z rozpoczynającą się budową hali widowiskowo-sportowej. Nowy obiekt ma być gotowy w III-IV kwartale 2018 roku.

W ramach akcji zaplanowano towarzyski mecz Radomiaka ze Stomilem Olsztyn. Będzie też możliwość spotkania z byłymi piłkarzami, nie zabraknie pikniku rodzinnego.Na pożegnanie stadionu zaprasza prezydent Radosław Witkowski. - Zapraszam w sobotę na stadion przy Struga. To wyjątkowe miejsce, z którym wiąże się mnóstwo niezwykłych wspomnień. Sam pamiętam występy Radomiaka w ekstraklasie, które gromadziły na trybunach po kilkanaście tysięcy osób. Nigdy nie zapomnę na przykład inauguracyjnego meczu z Bałtykiem Gdynia wygranego 3-0, czy zwycięstwa w meczu z Widzewem Łódź po bramce z rzutu karnego.

Sobotni piknik rozpocznie się o godz. 12:00 turniejem dla dzieci. O godz. 14.00 zmierzą się zespoły oldbojów i kibiców Radomiaka z samorządowcami, politykami i przyjaciółmi klubu. Kulminacyjnym punktem będzie towarzyskie spotkanie Radomiaka z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn. Całej imprezie będzie towarzyszył rodzinny piknik. Wśród atrakcji znajdą się m.in. gry i zabawy dla dzieci, pokazy strażackie oraz konkursy. Będzie też można spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej oraz przy radarowej bramce, która mierzy prędkość piłki. Specjalny pokaz przygotowują także członkowie Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści”. Chcą oni przypomnieć kolarskie wydarzenia, które miały miejsce na stadionie Radomiaka.

Podczas pikniku będzie prowadzona sprzedaż pamiątek związanych ze stadionem. Chętni będą mogli kupić m.in. kostki murawy i krzesełka z podpisami zawodników. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na szkolenie młodzieży.