Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

Nadzieja w zespole młodzików Czarnych

niedziela, 10 kwietnia 2016 21:32 / Autor:
Drużyna młodzików Czarnych w finałowym turnieju mistrzostw Mazowsza wywalczyła awans do półfinału Mistrzostw Polski. Młodzi siatkarze z Radomia w czterech meczach rozegranych w Kielcach nie stracili seta.

Udany występ zespół rozpoczął od pewnego piątkowego zwycięstwa. SALOS Ostróda w dwóch setach ugrał ledwie 20 „oczek”. Bardziej wymagającym rywalem okazał się BAS Białystok. I w tym przypadku drużyna z Radomia nie pozostawiła złudzeń. Mecz zakończył się wygraną Radomskiego Centrum Siatkarskiego 2:0 (25:19, 25:17). Niemal identyczny przebieg miała potyczką z MKS Kraśnik.

Wygrane tego pojedynku zagwarantowało podopieczny Krzysztofa Jaskulskiego awans do półfinału mistrzostw Polski! Jak przystało na prawdziwych sportowców, młodzi radomianie nie rezygnowali z triumfu w całym turnieju. Cel osiągnęli pokonując pewnie PLAS Kielce.

- Przed kilkoma tygodniami przygotowując się do finałowego turnieju mistrzostw Mazowsza zmierzyliśmy się z gospodarzem. Pokazując bardzo dobrą siatkówkę PLAS okazał się lepszy. Był to jednak typowo szkoleniowy sprawdzian. Tym razem nie było już złudzeń. Wygraliśmy, podsumowując udany występ. Chłopcy zagrali bardzo dobre zawody i zasłużyli na słowa pochwały - zapewnia Krzysztof Jaskulski, trener młodzików.

Drużyna z Radomia w ćwierćfinałowym turnieju mistrzostw Polski w Kielcach wystąpiła w składzie: Alex Chodakowski, Hubert Bujak, Bartosz Sławiński, Jakub Baranowski, Wiktor Trzos, Bartłomiej Przybylski, Eryk Domagała, Oskar Prokopczyk, Adam Dybus, Stanisław Sowa, Jakub Żurowski, Dominik Szymański, Marcel Szczęsny, Piotr Skałbania.

SALOS Ostróda – RCS Czarni Radom 0:2 (7:25, 13:25))

BAS Białystok – RCS Czarni Radom 0:2 (19:25, 17:25)

RCS Czarni Radom – MKS Kraśnik 2:0 (25:19, 25:18)

RCS Czarni Radom – Plas Kielce 2:0