Dziś jest: Czwartek, 25 kwietnia 2024

Wybiegali mistrzostwo

wtorek, 12 kwietnia 2016 15:46 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
Opoczno Sport Team klubowym mistrzem Polski w biegach górskich. Zaszczytny tytuł opoczyńscy biegacze wywalczyli w Ustrzykach Dolnych.

W Mistrzostwach Polski w Ustrzykach Dolnych rywalizowali: młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy. Biegi odbywały się na krótkim dystansie stylem anglosaskim. W imprezie po raz kolejny wzięli udział biegacze Opoczno Sport Team. Tym razem była to rekordowa 26-osobowa ekipa. Łącznie mistrzowskie biegi ukończyło 216 zawodników z 27 klubów i 10 województw. A najlepsi okazali się właśnie opocznianie. – Było ciężko, ale się udało. Trzy lata z rzędu zdobywaliśmy klubowe wicemistrzostwo kraju. Tym razem z Ustrzyk wyjeżdżamy ze złotem – cieszy się Jacek Wojtarek, trener opoczyńskich biegaczy.

Na sukces klubu złożyły się udane starty indywidualne biegaczy Opoczno Sport Team. Wśród juniorek młodszych pewnie zwyciężyła opocznianka Łucja Wiktorowicz.

Oprócz Łucji medale mistrzostw Polski zdobyli także inni biegacze Opoczno Sport Team: srebro Wiktoria Pęchner i brąz Mateusz Grzyb. Medaliści wspólnie z piątym w Ustrzykach Bartłomiejem Świątkiem pojadą na Puchar Świata w biegach górskich do Czech. Dodatkowo brązowa w Ustrzykach Natalia Grzegorczyk wywalczyła kwalifikację na Mistrzostwa Europy juniorów, jakie odbędą się we Włoszech.