Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

SPORT

Traugutt siatkówką stoi

czwartek, 21 kwietnia 2016 19:57 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Wiele lat ciężkiej pracy opłaciło się. Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta stało się częścią Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Dzisiaj podpisano akt inauguracyjny.

Radom szczepienia

W skład radomskiej akademii wejdą szkoły podstawowe nr 2, 6, 24 i 34, gimnazja nr 6 i 22 oraz gimnazja w Przytyku, Wolanowie i Przysusze, a także Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta. Projekt polega na szkoleniu siatkarskim młodzieży, a w późniejszym czasie selekcji tych najzdolniejszych. Całym procesem zarządza Polski Związek Piłki Siatkowej i jest on zbudowany na zasadzie piramidy. Na dole są szkoły podstawowe, gdzie dzieci są wstępnie selekcjonowane i trafiają do siatkarskiego gimnazjum. Tam następuje dalszy proces nauki i szkolenia pod kątem piłki siatkowej, którego kolejnym etapem jest liceum. W zamyśle jest stworzenie ścieżki kończącej się na UTH w Radomiu. Celem tego projektu jest utrzymanie najlepszych zawodników w Radomiu i zapewnienie im szkolenia na wysokim poziomie.

Szef Szkolenia S.O.S. Zbigniew Krzyżanowski cieszy się, że program zaistniał właśnie w Radomiu. – Cieszę się bardzo, że program S.O.S. trafił na grunt ludzi z pasją, którzy cały czas idą do przodu i myślą o tym, żeby ta siatkówka się tutaj rozwijała. Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych wychodzi naprzeciw ludziom, którzy w ten sposób myślą.

Patronat nad projektem objęli prezydent Radomia Radosław Witkowski i starosta powiatu radomskiego Mirosław Ślifirczyk. Ambasadorem został trener Cerrad Czarnych Radom Robert Prygiel. Projekt jest finansowany z funduszy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Koordynuje go Polski Związek Piłki Siatkowej.