Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

SPORT

Zwoleń Biega i zaprasza!

piątek, 22 kwietnia 2016 10:43 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/zwolenbiega
Weronika Chochoł
Przed nami dwa biegowe wydarzenia, do udziału w których zachęca Stowarzyszenie "Zwoleń Biega". Pierwsza z biegowych imprez już 8 maja.
Radom szczepienia

II Bieg Szlakiem Jana Kochanowskiego odbędzie się 18 czerwca, jednak już teraz prowadzone są zapisy. Impreza to dobra okazja do uprawiania sportu, a także rekreacji. Obok biegu głównego na dystansie 7 kilometrów w Zwoleniu odbędą się również biegi dla dzieci. Dla tych, którzy tego dnia nie będą mieli ochoty na bieganie czeka nordic walking. Na wszystkich uczestników czekają niespodzianki, rozlosowane zostaną także nagrody w różnych kategoriach. Mówi o nich Krzysztof Cywka ze Stowarzyszenia "Zwoleń Biega":

Impreza rozpocznie się o godz. 13:00 biegiem dla dzieci. Godzina 14:00 należeć będzie do pasjonatów spacerów, a bieg główny wystartuje o godzinie 15:15.

Zapisy na bieg dla dzieci i nordic walking prowadzone będą w dniu biegów. Jeśli chodzi o bieg główny zapisy już trwają. Można zapisać się online za pośrednictwem strony internetowej: zapisy.ultimasport.pl/180 oraz na fan page'u Stowarzyszenia "Zwoleń Biega". Liczba uczestników biegu głównego jest ograniczona i wynosi 200 osób.

II Bieg Szlakiem Jana Kochanowskiego objęło patronatem medialnym Radio Plus Radom.

Jednak zanim II Bieg Szlakiem Jana Kochanowskiego, ruszy II Bieg o Puchar Wójta Gminy Tczów - Biegamy dla Wojtusia. Wojtuś to kilkumiesięczny chłopiec, który cierpi na nowotwór. Jest podopiecznym fundacji "Nasze Dzieci" działającej przy klinice onkologii w instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Biegacze chcą pomóc pokryć wysokie koszty leczenia chłopca. To nie pierwszy bieg charytatywny, który odbędzie się w powiecie zwoleńskim. Poprzednie tego typu wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem:

Program zawodów:

- 9:00 – otwarcie biura zawodów

- 10:00 – start biegu szkół podstawowych

- 10:30 – start biegów gimnazjalnych

- 11:30 – start biegu głównego

- 13:00 – dekoracja zwycięzców i losowanie nagród

Zapisy na biegi prowadzone będą w dniu zawodów. Wszystkie środki zebrane w ramach opłaty startowej przekazane zostaną na leczenie Wojtusia.

Bieg już 8 maja przy Publicznym Gimnazjum w Tczowie. Więcej informacji znaleźć można tutaj.

Krzysztof Cywka i Agata Grabiec - Cywka ze Stowarzyszenia "Zwoleń Biega" w marcu byli gośćmi Radia Plus Radom. W rozmowie opowiedzieli o tym, co zmieniło się w ich życiu, od kiedy zaczęli biegać, a także przedstawili swoje wspomnienia i plany. Wywiadu wysłuchać można tutaj.