Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

SPORT

Kolarze na szlaku walk Hubala

piątek, 22 kwietnia 2016 15:39 / Autor: Marcin Prejs
fot. UM Opoczno
Marcin Prejs
W sobotę i niedzielę kolarze rywalizujący w wyścigu „Szlakiem Walk Majora Hubala” ścigać się będą w Opocznie i Końskich.

Wyścig „Szlakiem Walk Majora Hubala” wrócił na polskie szosy po sześcioletniej przerwie. Tegoroczne jego edycja składa się z prologu i trzech etapów. Najdłuższy z nich rozegrany zostanie na trasie Poświętne – Opoczno już w sobotę. Wiceburmistrz Opoczna Andrzej Kacprzak.

Jak dodaje wiceburmistrz, głównemu wyścigowi towarzyszyć będą również dodatkowe atrakcje.

W trakcie pierwszej części wyścigu kolarze dwukrotnie przejadą przez tzw. „dużą pętlę”: Kruszewiec Kolonia, Bukowiec Opoczyński, Opoczno (ulice: Inowłodzka, Kwiatowa, Batorego oraz Staromiejska), Wola Załężna, Zameczek, Wygnanów. Podczas trzeciego wjazdu do Opoczna kolarze zostaną skierowani na tzw. „małą pętlę” ulicami miasta.

W związku z tym zostaną czasowo wyłączone z ruchu drogowego ulice w Opocznie. Ulica Biernackiego zostanie zamknięta w godzinach 12:00 - 19:00 na odcinku od ronda Żołnierzy Wyklętych do ul. Spacerowej. Poniżej wymienione ulice zostaną wyłączone z ruchu w godzinach 15:30-17:00: ul. Świerkowa oraz odcinek ul. Przemysłowej (od skrzyżowania z ul. Świerkową do ul. Westerplatte), ul. Westerplatte (na odcinku od ul. Przemysłowej do ul. Kossaka), ul. Kossaka (od skrzyżowania z ul. Westerplatte do skrzyżowania z ul. Biernackiego), ul. Biernackiego (na odcinku od ul. Kossaka do ronda Żołnierzy Wyklętych), ul. Perzyńskiego oraz ul. Inowłodzka od ronda Żołnierzy Wyklętych do ul. Świerkowej.  

Chwilowych utrudnień w ruchu drogowym można spodziewać się podczas przejazdu kolarzy „dużą pętlą” na ulicach: Inowłodzkiej, Kwiatowej, Batorego oraz Staromiejskiej.  

Na skrzyżowaniach: ul. Świerkowej z ul. Partyzantów, ulic: Wyszyńskiego i Armii Krajowej z ul. Westerplatte, ul. Kopernika z ul. Biernackiego będzie dopuszczony warunkowo przez funkcjonariuszy policji przejazd na wprost.  

Około godziny 15:25 po przejeździe kolarzy przez miejscowość Bukowiec Opoczyński ruch pojazdów w kierunku Opoczna zostanie skierowany na objazd przez miejscowości: Sobawiny oraz Wola Załężna. Przejazd z Opoczna w kierunku Rawy Mazowieckiej będzie odbywał się również przez Wolę Załężną oraz Sobawiny. Objazd zostanie oznaczony odpowiednimi tablicami, a przewidywane odwołanie nastąpi około godziny 17:00.  

Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala zakończy niedzielny etap w Końskich. Kolarze będą mieli tu do pokonania cztery 44-kilometrowe pętle z metą w Końskich. W trakcie rywalizacji odwiedzą m.in. Sielpię, Przyłogi i Czarną.

Tu również wprowadzone zostaną czasowe utrudnienia w ruchu. Wyłączone z ruchu zostaną ulice: Polna oraz Hubala na odcinku od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ul. Polną w miejscowości Końskie. Dopuszczony zostanie ruch związany z dojazdem do posesji po przejechaniu peletonu.