Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Czarni nie dali rady, ale...

piątek, 22 kwietnia 2016 21:07 / Autor: Michał Kaczor

Cuprum pozostaje niepokonany. Cerrad Czarni Radom walczyli, ale przegrali w Lubinie 3:2. Tym samym „Wojskowi” zajęli 6. miejsce na koniec sezonu 2015/2016 PlusLigi.

Mecz był bardzo wyrównany. W pierwszym secie rywalizacja toczyła się do samego końca, ale to zawodnicy Cuprumu Lubin zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 25:22. W drugiej odsłonie dominowali Czarni. Wśród radomian szczególnie dobrze prezentował się Bartłomiej Bołądź, który zdobył 7 punktów. „Wojskowi” wygrali drugiego seta 25:20 i nadzieje na zwycięstwo powróciły. Trzeci set rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy zdobyli cztery punkty z rzędu. Czarni jednak szybko wrócili do gry, a wśród lubinian zapanowała niemoc. Radomianie odskoczyli na 5 punktów i zwycięstwa w trzecim secie nie oddali już do końca. W czwartej odsłonie widać było wyraźnie, że Czarni zaczęli mieć problemy z kończeniem ataków. Niezbyt dobrze funkcjonowało też przyjęcie. W efekcie gospodarze wygrali tego seta 25:19 i o wszystkim miał zadecydować tie-break. Próbę nerwów dużo lepiej wytrzymali siatkarze Cuprumu. Piąty set zakończył się wynikiem 15:9 dla gospodarzy i cały mecz 3:2.

To był ostatni akcent sezonu 2015/2016 w wykonaniu Cerrad Czarnych Radom. „Wojskowi” mogą uznać te rozgrywki za bardzo udane, bo na koniec zajęli 6. miejsce. Niedosyt jednak pozostaje, bo były momenty, że pojawiała się realna szansa na walkę o medale. Mimo to, siatkarzom Czarnych należą się ogromne gratulacje i mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie sprawią nam jeszcze więcej emocji.

Za niezapomniane emocje i świetny dziękujemy Bartłomiejowi Bołądziowi, Michałowi Ostrowskiemu, Igorowi Grobelnemu, Danielowi Plińskiemu, Barłłomiejowi Grzechnikowi, Wojciechowi Żalińskiemu, Jakubowi Zwiechowi, Adamowi Kowalskiemu, Lucasowi Kampie, Patrykowi Szczurkowi, Arturowi Szalpukowi, Łukaszowi Zugajowi, Zacowi La Caverze, Nevenowi Majstorovićowi i Radosławowi Zbierskiemu, który nękany kontuzjami musiał rozwiązać kontrakt z klubem. Podziękowania należą się również całemu sztabowi szkoleniowemu z Raulem Lozano, Robertem Pryglem i Wojciechem Stępniem na czele.

Cuprum Lubin - Cerrad Czarni Radom 3:2 (25:22, 20:25, 23:25, 25:19, 15:9)

Cuprum Lubin: Łomacz, Kaczmarek, Taht, Pupart, Możdżonek, Boehme, Rusek (libero) oraz Michalski, Malinowski, Włodarczyk, Romać.

Cerrad Czarni Radom: Kampa, Bołądź, Żaliński, Szalpuk, Zwiech, Pliński, Kowalski (libero) oraz Szczurek, La Cavera, Grobelny.

MVP: Keith Pupart (Cuprum Lubin)