Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

SPORT

Bieg Flagi i Bieg Konstytucji w Radomiu

niedziela, 24 kwietnia 2016 11:55 / Autor: Weronika Chochoł
fot. biegiemradom.pl
Weronika Chochoł
Trwają zapisy na Bieg Konstytucji 3 Maja. Obok biegu głównego - patriotyczno - rodzinny Bieg Flagi.

Organizator Biegu Konstytucji 3 Maja, Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” zachęca do udziału wszystkich biegaczy, a szczególne zaproszenie kieruje do młodzieży: - Zorganizowane grupy uczniów, liczące co najmniej 5 osób i znajdujące się pod opieką nauczyciela mogą liczyć na zwolnienie z opłaty wpisowego – zachęca Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!” . Zapisy tego typu grup prowadzone będą w dniu biegu.

Bieg Konstytucji odbędzie się 3 maja. Uczestnicy przebiegną pięciokilometrową trasę prowadzącą przez plac Corazziego, ulicę Żeromskiego,  plac Konstytucji, Żeromskiego, park Kościuszki i plac Corazziego. Do pokonania będą dwie pętle po 2,5 kilometra. Start o godz. 10:00. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną. Dostęp do formularza na stronie internetowej www.biegiemradom.pl. Biuro zawodów, w którym również będzie można zgłosić się do udziału w Biegu Konstytucji czynne będzie w dniu imprezy od godz. 8:00 na placu Corazziego. Na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe medale, a najlepszym biegaczom wręczone zostaną upominki.

Tego samego dnia, 3 maja rozegrany zostanie patriotyczno - rodzinny Bieg Flagi. Uczestnicy przebiegną dystans ok. 2 kilometrów, by uczcić obchodzone 2 maja Święto Flagi.

3 maja atrakcje biegowe czekają również na najmłodszych pasjonatów tego sportu: - Zapraszamy drużyny szkolne, osiedlowe, grupy znajomych do startu w biegach sztafetowych. Drużyna musi składać się z czterech osób. Uczestnicy startować będą w kategorii szkół podstawowych na dystansie 4x250 metrów, a w kategoriach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na dystansie 4x500 m. - mówi Tadeusz Kraska - prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom!".