Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

SPORT

Czarni podsumowali sezon

piątek, 29 kwietnia 2016 20:01 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Cerrad Czarni Radom zakończyli już rywalizację w tym sezonie PlusLigi. Były wzloty i upadki, ale kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

Czarni zakończyli sezon na 6. miejscu w tabeli, co w porównaniu do dziewiątego w ubiegłym jest znaczną poprawą. Z 26 meczów ligowych "Wojskowi" wygrali 15 i zgromadzili 45 punktów. Kapitan zespołu Daniel Pliński uważa, że jak na radomskie warunki ten sezon był bardzo udany.

Przyjmujący Czarnych Igor Grobelny podkreśla, ze zawodnicy ciężko pracowali i dali z siebie wszystko.

Przez większą część sezonu "Wojskowi" grali pod okiem trenera Raula Lozano. Argentyńczyk ocenia ten sezon bardzo pozytywnie.

Robert Prygiel, który w przyszłym sezonie poprowadzi Czarnych dobrze ocenia te ostatnie kilka miesięcy, ale dodaje, że pozostał pewien niedosyt.

Ten sezon z pewnością dostarczył wielkich emocji kibicom. Warto tutaj przypomnieć choćby zwycięskie mecze z Asseco Resovią Rzeszów, czy Lotosem Trefl Gdańsk. Czarnych czeka teraz przerwa w treningach do 10 maja. Przed nami burzliwy okres transferowy. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie "Wojskowi" wyjdą na parkiet jeszcze mocniejsi i powalczą o jeszcze wyższe cele.