Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Broń punktuje

czwartek, 05 maj 2016 08:45 / Autor: Michał Kaczor

To był już czwarty z rzędu ligowy mecz bez porażki Broni Radom. "Niebiescy" pokonali 1:0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki w wyjazdowym meczu i zachowali matematyczne szanse na utrzymanie w III lidze.

Broń od początku atakowała. Strzały Wicika, Nowosielskiego i Bojka w pierwszej połowie były jednak minimalnie niecelne. Świetnie też spisywał się w bramce gospodarzy Michał Brudnicki. Do przełamania doszło w 79. minucie. Sytuację sam na sam wykorzystał Adrian Dziubiński. "Niebiescy" mieli jeszcze szansę na podwyższenie prowadzenia, ale w 89. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Czarnecki.

Broń zasłużenie wygrała, ale szanse na utrzymanie są tylko matematyczne. Do bezpiecznego miejsca podopieczni Dariusza Różańskiego tracą aż 14 punktów, a do końca sezonu zostało 7 kolejek. Kolejny mecz już w niedzielę 8 maja. Broń podejmie na własnym stadionie Energię Kozienice. Początek tego meczu o 13:00.