Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dziś jest: Wtorek, 23 kwietnia 2024

Małżeństwo przebiegło prawie 100 km

czwartek, 05 maj 2016 11:59 / Autor: Michał Kaczor

Policyjne małżeństwo z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu ukończyło jeden z najdłuższych i najtrudniejszych ultramaratonów w Polsce, czyli "I KRS Formoza - Ultramaraton Kaszubski".

Paweł Grabski i Karina Kubara-Grabska przebiegli 50 mil morskich, a radomska policjantka jako jedyna kobieta zmieściła się w limicie czasowym biegu. W Ultramaratonie Kaszubskim wystartowało prawie 100 śmiałków. Bieg odbywał się na dystansach 100, 50 i 25 mil morskich. - Trasa podawana jest w milach morskich, ponieważ Formoza jest jednostką morską. Bieg odbył się na terenach leśnych ok. 40 km od Gdańska. Jego trasa została poprowadzona pętlą o długości 25 mil morskich z wykorzystaniem ścieżek pieszych i rowerowych - wyjaśnia Dariusz Terlecki, prezes stowarzyszenia KRS Formoza.

Policyjne małżeństwo przygotowywało się do biegu od kilku miesięcy, a przebiegnięcie dystansu 50 mil morskich (prawie 100 km) zajęło im ponad 11 godzin. Sierż. sztab. Karina Kubara-Grabska wbiegła na metę jako jedyna kobieta, która zmieściła się w limicie czasowym zajmując 11 miejsce w klasyfikacji generalnej. Dzięki temu będzie mogła wziąć udział w czerwcowym biegu wytrzymałościowym „Formoza Challenge”. Sierż. sztab. Paweł Grabski był na mecie 12.