Patron dnia: św. Jerzy, męczennik
Dziś jest: Środa, 24 kwietnia 2024

Radomiak przegrywa w deszczu

sobota, 14 maj 2016 19:21 / Autor: Michał Kaczor

Radomiak przegrał na własnym stadionie z Olimpią Zambrów 1:2 w meczu 31 kolejki II ligi. Tym samym „Zieloni” spadli w tabeli na 8. miejsce.

W grze obu zespołów sporo było niedokładności. Już przed meczem boisko było mocno nasiąknięte wodą, a sytuację pogorszył w drugiej połowie rzęsisty deszcz. Radomiak przeważał niemal przez całe spotkanie. W 24 minucie stuprocentową sytuację miał Dariusz Brągiel. Po błędzie obrony minął bramkarza, ale jego strzał trafił prosto w zawodnika gości. Trzy minuty później ponownie dobrą okazję do strzelenia bramki miał Radomiak. Kościelny strzelał z 18 metra, a piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 31 minucie bramkę na 1:0 zdobył Kamil Cupriak. Najpierw bramkarz gości wspaniale wybronił strzał z 3 metrów, ale wobec dobitki był zupełnie bezradny.

Druga połowa rozpoczęła się źle dla Radomiaka. Błąd w obronie Marka Dubeńa wykorzystał Twardowski. W 53 minucie Radomiak mógł znowu wyjść na prowadzenie. Dobra akcja lewą stroną Dariusza Brągiela, dośrodkowanie i minimalnie niecelnie strzelił głową winowajca przy wyrównującej bramce - Marek Dubeń. W 72 minucie kapitalnym strzałem popisał się Michał Chrabąszcz. Strzał z 20 metrów otarł się jednak o poprzeczkę. W 73 minucie przy wielkim aplauzie kibiców na boisku po kontuzji pojawił się Rossi Pereira Leandro. Niestety, 4 minuty później goście wyszli na prowadzenie. Znowu fatalny błąd popełnił Marek Dubeń, a sytuację sam na sam wykorzystał Kowal. W 81 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Mateusz Jastrzębski. To jednak nie pomogło „Zielonym”. Goście grając bardzo defensywnie dowieźli wynik 1:2 do końca i zrobili duży krok w kierunku utrzymania w II lidze.

Radomiak definitywnie stracił już szansę na awans do I ligi. Podopieczni Vernera Lički muszą teraz walczyć o miejsce w czołowej „dziewiątce”, co zapewni im wyższe stypendia. W tej chwili Radomiak jest na 8. miejscu w tabeli, ale strata rywali z tyłu jest niewielka.

RADOMIAK RADOM - OLIMPIA ZAMBRÓW 1:2 (1:0)

Bramki: Cupriak (30.) - Twardowski (47.), Kowal (77.)

Radomiak: Banasiak - Wasilewski, Jędrzejczyk, Dubeń, Sulkowski, Chrabąszcz (73. Leandro), Kościelny, W.Puton (57. Śliwiński), Cupriak (64. Wolski), Radecki, Brągiel.

Olimpia: Czapliński - Piłatowski, Hriszko, Porębski, Dzienis, Buzun (75. Brzęczek), Tunkiewicz, Mroczkowski, Grzybowski, Jastrzębski, Twardowski (69. Kowal).