Dziś jest: Środa, 24 kwietnia 2024

Srebrni młodzicy Czarnych!

niedziela, 22 maj 2016 21:40 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł
Zespół młodzików Czarnych wicemistrzem Polski. Zawodnicy wywalczyli srebro podczas turnieju finałowego w Człuchowie.

Pierwszym meczem młodzików w czasie turnieju finałowego było spotkanie z AKS VLO Rzeszów. Pojedynek ten, jak i pierwszy set kolejnego meczu - tym razem z drużyną AZS 2020 Częstochowa zakończył się przegraną Czarnych. Jednak radomianie nie ulegli i w spotkaniu z Częstochową wygrali 2:1. Tytuł MVP odebrał Oskar Prokopczyk.

O półfinał młodzicy rywalizowali z Treflem Gdańsk i chociaż tutaj także spotkanie rozpoczęło się przegraną, to dalsza część spotkania należała do Czarnych. Wygrana zapewniła podopiecznym Krzysztofa Jaskulskiego drugie miejsce w grupie A i awans do strefy medalowej.

W półfinale radomianie zmierzyli się z niepokonanym w drugiej grupie SUKSS Suwałki. Czarni w dwóch setach pokonali drużynę z Suwałk, a dodatkowo statuetka najlepszego gracza meczu powędrowała w ręce Jakuba Baranowskiego. Zawodnik ten został również uznany najlepiej zagrywającym całego turnieju.

W finale Czarni ponownie spotkali się z AKS V LO Rzeszów. Ekipa z Podkarpacia zwyciężyła, ale w porównaniu do meczu z pierwszego dnia, ten miał dużo bardziej wyrównany przebieg. Jednak mimo dużego dopingu dla radomian i chwilowej czteropunktowej przewagi, złoto powędrowało do rzeszowian. MVP tego spotkania został Michał Adamczyk.

AKS V LO Rzeszów - RCS Radom 2:0 (25:21, 25:17)

RCS Radom - AZS 2020 Częstochowa 2:1 (23:25, 25:20, 15:9)

Trefl Gdańsk  - RCS Radom 1:2 (23:25, 25:18, 7:15)

RCS Radom - SUKSS Suwałki 2:0 (25:20, 25:21)

AKS V LO Rzeszów – Czarni Radom 2:0 (25:19, 25:22)