Sylwia Pysiak

Radomscy zapaśnicy z workiem medali!

poniedziałek, 30 maj 2016 10:09 / Autor: Michał Kaczor

7 medali zdobyli zawodnicy Olimpijczyka Radom na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Zapaśnicy zajęli też pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Złoty medal w kategorii wagowej do 98 kg zdobył Aleksander Kroczak. Radomianin w finale pokonał Aleksandra Wojtachnio z Pogoni Ruda Śląska. Srebrny medal przywieźli Przemysław Piątek (59 kg) i Mateusz Nowak (66 kg). Trzecie miejsce zajęli Krystian Szymczyk (59 kg), Konrad Kośla i Michał Kośla (66 kg) oraz Damian Janek (75 kg).

W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk zdeklasował rywali. Radomscy zapaśnicy zdobyli 135 punktów i wyprzedzili drugi AZS-AWF Warszawa aż o 37 punktów.