Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa

Dziewczyny wracają z pucharem

poniedziałek, 27 czerwca 2016 15:50 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
Opoczyńscy biegacze udanie zaprezentowali się podczas Pucharu Świata juniorów młodszych w biegach górskich. Impreza odbyła się w czeskiej miejscowości Jańskie Laźne.

Powołanie do reprezentacji Polski otrzymała trójka zawodników klubowego Mistrza Polski w biegach górskich - sekcji biegowej Opoczno Sport Team: Łucja Wiktorowicz, Bartłomiej Świątek i Mateusz Grzyb. Jako trener polskiej kadry juniorów młodszych do Czech pojechał także Jacek Wojtarek, na co dzień trener sekcji biegowej Opoczno Sport Team.

Puchar Świata w biegach górskich po raz pierwszy został rozegrany w stylu alpejskim (cały czas pod górę). Dziewczyny miały do pokonania dystans 2600 metrów. Musiały wbiec na szczyt Ćerna hora 1250 m n.p.m. Polski zespół nie zawiódł. Opocznianka Łucja Wiktorowicz jeszcze 1,5 km przed metą prowadziła stawkę, biegnąc w czteroosobowej grupie prowadzącej. Ostatecznie ukończyła wyścig na czwartym miejscu. Dziesiąta była Klaudia Pawlus, a trzynasta Magdalena Święcka. Łącznie jako drużyna Polki zwyciężyły, pokonując Turki i Włoszki.

W gronie chłopców polski zespół zajął 11. pozycję. Najlepiej z chłopaków pobiegł Marcin Kubica, który dobiegł do mety na 15. pozycji, 36. miejsce wywalczył Bartłomiej Świątek (Opoczno Sport Team), 38. miejsce Mateusz Grzyb (Opoczno Sport Team), 54. był Adrian Lawecki.

– To wielki sukces. Pierwszy w historii zdobyty przez polski żeński zespól drużynowy Puchar Świata. Duża w tym zasługa Łucji Wiktorowicz, czwartej zawodniczki świata – nie kryje swojej radości trener Jacek Wojtarek.

Wkrótce przed jego zawodnikami kolejne wyzwanie. W środę polska reprezentacja juniorów i seniorów udaje się do Arco we Włoszech, gdzie odbędą się Mistrzostwa Europy. W kadrze Polski na te zawody znów znaleźli się opocznianie: Łucja Wiktorowicz (juniorka), Natalia Grzegorczyk (juniorka) i Mateusz Celak (senior). Jako trener do Włoch pojedzie także Jacek Wojtarek. Mistrzostwa Europy juniorów i seniorów odbędą się 2 lipca.