Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

Radomscy lekkoatleci mistrzami!

poniedziałek, 01 sierpnia 2016 07:41 / Autor: Michał Kaczor

Aneta Rydz w skoku wzwyż i Patryk Adamczyk w biegu na 400 metrów przez płotki zdobyli złote medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Jeleniej Górze. Brązowy medal wywalczył też Piotr Szewczyk.

Na szczególne wyrazy uznania zasługuje Aneta Rydz, która zdeklasowała rywalki. Zawodniczka RLTL ZTE Radom skoczyła 182 cm i o 9 cm wyprzedziła drugą Justynę Konior z AZS AWF Kraków.

O ile złoto Anety Rydz można było przewidzieć, bo radomianka wcześniej zdobywała już medale mistrzostw Polski, o tyle Patryk Adamczyk sprawił prawdziwą sensację. Reprezentant RLTL ZTE Radom wyprzedził murowanego faworyta Patryka Dobka i minął linię mety z czasem 49.72, co jest jego rekordem życiowym. W tym samym biegu trzecie miejsce zajął Piotr Szewczyk z wynikiem 52.03.