Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Radomiak pokazał moc

sobota, 06 sierpnia 2016 18:58 / Autor: Michał Kaczor

W strugach deszczu i na śliskiej murawie Radomiak pokonał Stal Stalowa Wola 2:1 w wyjazdowym meczu II ligi.

Początek meczu należał do gospodarzy. Stal atakowała od pierwszego gwizdka i już w 5. minucie pierwszą interwencją popisał się Adrian Szady. Radomiak pierwszą dogodną okazję miał w 8. minucie. Filipowicz dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Gurzędy, ale dobrze w tej sytuacji interweniował broniący w Stali Koncki. W 17. minucie kibice "Zielonych" doczekali się bramki. Leandro popisał się indywidualną akcją i po strzale z linii pola karnego piłka znalazła drogę do siatki. Piłkarze Radomiaka próbowali pójść za ciosem, ale kolejne ataki nie przynosiły efektu. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem radomian.

Stal na drugą połowę wyszła mocno zmotywowana. Gospodarze założyli wysoki pressing i kilkakrotnie zmusili defensywę Radomiaka do błędów. W 60. minucie niepewnie interweniował Adrian Szady, który wystawił piłkę na szesnasty metr napastnikowi Stali, ale ten minimalnie chybił. Kolejne ataki gospodarzy nie przyniosły żadnego rezultatu. W 80. minucie z kontrą wyszedł Radomiak. Kamil Cupriak wykorzystał błąd obrony Stali, minął wychodzącego bramkarza i wystawił piłkę Filipowiczowi, który bez problemu wpakował ją do pustej bramki. W 90. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Pierwszą próbę obronił Adrian Szady, ale arbiter nakazał powtórkę. Drugą "jedenastkę" pewnie wykonał Gębalski. Radomiak kontrolował jednak przebieg gry i mecz zakończył się wynikiem 1:2.

Dzięki zwycięstwu ze Stalą Stalowa Wola Radomiak ma na swoim koncie 4 punkty. Kolejny mecz "Zieloni" rozegrają 14 sierpnia o 18:00 na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice.

STAL STALOWA WOLA - RADOMIAK RADOM 1:2 (0:1)

Bramki: Gębalski (91.- karny) - Leandro (17.), Filipowicz (80.)

Stal: Koncki - Mistrzyk, Kolbusz, Korczyński, Gębalski, Dobkowski, Stelmach, Wójcik, Zawierucha, Żołądź, Dziubiński

Radomiak: Szady - Kucharski, Grudniewski, Gurzęda, Sulkowski, Bemba, Kościelny, Filipowicz, Brągiel, Stanisławski, Leandro