Jan Pasterski

Puszcza Niepołomice lepsza od Radomiaka

niedziela, 14 sierpnia 2016 22:06 / Autor: Weronika Chochoł

Wynikiem 0:1 dla Puszczy Niepołomice zakończyło się dla zawodników Radomiaka spotkanie 3. Kolejki II ligi.

Pierwsze minuty meczu zdecydowanie należały do gości. Już w 7 minucie spotkania do groźnej akcji doprowadził Maciej Domański. Kontrę przeprowadził Kamil Cupriak, jednak jego strzał został zablokowany. Zarówno zawodnicy Radomiaka, jak i Puszczy prowadzili grę taktyczną, bez groźniejszych sytuacji. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się większymi emocjami. W 50. minucie Maciej Domański - były zawodnik Zielonych zdobył bramkę. Osiem minut później okazję na zdobycie kolejnego gola dla Puszczy miał Kamil Łączek, zaś po godzinie gry, z trzydziestu metrów próbował strzelić Uwakwe, jednak bramkarz drużyny z Radomia nie pozwolił piłce wpaść do siatki.

Od 85 minuty Radomianie grali w osłabionym składzie. Po ataku na bramkarza gości czerwoną kartkę otrzymał Leandro - kapitan gospodarzy.

Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Puszczy Niepołomice.

Radomianie kolejny mecz rozegrają na wyjeździe. Spotkanie z Rozwojem Katowice w sobotę, 20 sierpnia o godz. 17:00.

Radomiak Radom - Puszcza Niepołomice 0:1 (Domański 50')

Radomiak: Szady - Spychała, Grudniewski, Gurzęda, Sulkowski, Stąporski, Kościelny, Gawron, Cupriak, Brągiel, Leandro

Puszcza: Staniszewski - Furtak, Stawarczyk, Czarny, Mikołajczyk, Żurek, Uwakwe, Barbus, Łączek, Domański, Orłowski