Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

Kadra czeka na opocznian

środa, 17 sierpnia 2016 15:49 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W Słubicach odbył się finał centralny 32. Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka” im. Stanisława Tymowicza. W imprezie, która odbyła się pod patronatem PZPN triumfowała Ceramika Opoczno.

Do turnieju przystąpiło 15 drużyn wyłonionych w finałach wojewódzkich. W fazie grupowej drużyna LKS Ceramika Opoczno z rocznika 2001 rywalizowała z: Gimnazjum Bakałarzewo (15:0), Zniczem Biała Piska (13:1) oraz MGKS Oławą (2:0). Mecze grupowe rozgrywano 2 x 40 minut.

W ćwierćfinale młodzi opocznianie zmierzyli się z drużyną LKS Gród Podegrodzie. Ceramika pokonała mistrza województwa małopolskiego 3:2.

W półfinale Ceramika wygrała z zespołem LKS Izdebki aż 6:0 i pewnie awansowała do finału. W nim opocznianie zagrali z gospodarzami turnieju, czyli Koroną Wschowa, drużyną, która w drodze do finału straciła tylko dwie bramki. Ceramika znalazła jednak receptę na drużynę z województwa lubuskiego i po zaciętym meczu zwyciężyła 5:2.

Piłkarze z Opoczna w nagrodę za zwycięstwo otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, stroje sportowe oraz puchar ufundowany przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Drużyna Ceramiki zwyciężyła także w kategorii fair play. Jej zawodnicy nie otrzymali w całym turnieju ani jednej kary indywidualnej. Najlepszym trenerem został Marcin Pierwoła, który przygotował do turnieju zwycięską drużynę Ceramiki. Najlepszym strzelcem turnieju został Kacper Giełzak, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju według trenerów (także trenerów kadry PZPN Marcina Dorny oraz Bartosza Zalewskiego) został Mateusz Jarząbek. Tych dwóch zawodników z Opoczna otrzymało również powołanie na konsultację selekcyjną kadry Polski U-16 w Opalenicy. Podczas decydujących spotkań piłkarzom z Opoczna kibicował zastępca burmistrza Andrzej Kacprzak, który od wielu lat wspiera rozwój sportu w Opocznie.