Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

Hiszpanie ozłoceni w Radomiu

niedziela, 21 sierpnia 2016 09:33 / Autor:

Reprezentacja Hiszpanii zdobyła pierwsze miejsce w koszykarskich Mistrzostwach Europy do lat 16. Turniej rozgrywany był w Radomiu.

Hiszpanie wygrali wczoraj w finale z Litwinami 74:72. Na podium zmieścili się jeszcze Turcy, którzy pokonali Chorwatów 77:70. MVP mistrzostw został Usman Garuba. Turnieju nie będą niestety dobrze wspominać Polacy. Zajęli 15., przedostatnie miejsce. Jedyną osłodą jest zwycięstwo w ostatnim meczu. Polscy koszykarze zwyciężyli z Grekami 85:74. Niska lokata Polaków oznacza, że w 2017 roku zagrają w Dywizji B.

Mistrzostwa rozgrywane były na halach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Zespołu Szkół Budowlanych.